23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Köy Okulunda Bilim Fuarı

Köy Okulunda Bilim Fuarı

Tercan ilçesine bağlı Gökpınar köyü ortaokulunda  bilindiği üzere Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen ‘4006 Bilim Fuarı’ gerçekleştirildi.
Gökpınar köyünde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına Tercan Milli Eğitim Müdürü Turan Işık Şube Müdürleri Yahya Güneş, Abdulvahap Terece, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ileköyde yaşayan vatandaşlar katıldı.
Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, ve Teknoloji Tasarım alanalarında 10 farklı proje fuara katılan davetlilere tanıtıldı. Gökpınar köyü Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni ve aynı zamanda Proje Yürütücüsü olan Sengin Çolak, “Bilim fuarları öğrencilerin vizyonunu genişleten, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan, onların bakış açılarını zenginleştiren ve geliştiren önemli bir çalışmadır. Okulumuz öğrencilerinin kendi ilgileri doğrultusunda arkadaşlarıyla birlikte ürettikleri projeleri hayata geçirdik. Bizleri destekleyen TÜBİTAK yetkililerine ve proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Eğitim kurumlarının öncelikli amaçlarının yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu belirten Gökpınar Orta Okul Müdiresi Mehtap Aksoy Kayar ise, “Üreten bir toplum olma bilincini çocuklarımıza aşılamayı hedefledik. Bu tür yapılan etkinliklerle geleceğimizin teminatı olan çocukların daha iyi yetiştirileceğine inanıyoruz. Fuarın bu aşamaya gelene kadar emek gösteren öğretmen arkadaşlarımı ve sevgili öğrencilerimi tebrik ediyorum” dedi. Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, “Eğitim üretim ile olur. Üretim de bilimle olur. Biz gençliğimizi iyi yetiştirirsek, onları bilime yönlendirirsek, Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olur. Sizler ne kadar donanımlı olursanız o kadar başarılı olursunuz” şeklinde konuştu. Fuara katılan davetliler, hazırlanan projeleri tek tek gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Program öğrencilerin velileri tarafından hazırlanan çeşitli ikramların davetlilere sunulmasıyla sona erdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …