29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kuran Kursu Öğrencileri ERİHMED’in İftarında Buluştu

Kuran Kursu Öğrencileri ERİHMED’in İftarında Buluştu

Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği(ERİHMED), Genç Önder ve Çiçekçi Baba derneği tarafından başlatılan yaz okulu Kuran Kursu 6-12 yaş gurubu öğrencilerine yönelik olarak Dernek binasında iftar programı düzenledi.
ERİHMED binasında gerçekleştirilen iftar programına Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları Dernek başkanı Burhan Çakır, İl Koordinatör vekili Hasan Çakmak, Genç Önder Başkanı Abdulbaki Asal, Çeçekçi Baba Derneği Eğiticileri Tamer Koç, İlhan Yıldız ile birlikte yaklaşık 45 öğrenci katıldı.
Yapılan İftar sonrası minik öğrencinin yaptığı yemek duası sonrası Genç Önder Başkanı İmam Hatip Abdulbaki Asal okuduğu Kuran Tilaveti ile gönülleri serinletti. Dernek binasını açarak böyle güzel bir günde bir arada olmamızı sağlayan ve bizlerden hiçbir şey esirgemeyen Erihmed yönetim kurulu başkanıma teşekkür ederim diyerek söze başlayan Çiçekçi Baba Derneği Eğiticisi ve İmam Hatip Taner Koç İnşallah böyle güzel etkinliklerimiz devam edecek dedi.
Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları yönetim kurulu başkanı Burhan Çakır ise kısa bir teşekkür konuşması yaptı.
Çakır konuşmasın da; Siz kardeşlerimizi derneğimizde bir iftar programında ağırlamaktan mutluluk duydum. Sizler bizlerin geleceklerisiniz ve gelecekte ülkemizin yöneticileri olacaksınız, tıpkı bugün İmam Hatip Mezunu Sayın Cumhurbaşkanımız gibi ülkemize cumhurbaşkanı başbakanı olacaksınız. Sizlerde birer Kuran talebesi olarak İmam Hatipli olarak sizlerden çok büyük başarılar bekliyoruz. Sizleri yalnız bırakmayacak sürekli yanınızda olarak takip edeceğiz. Bugün iftar programında burada beraber olduk bundan sonra sizlere sürpriz hediyelerimiz de olacak bundan sonraki dönemlerde de birlikte olmaya devam edeceğiz. Ben öncelikle sizleri buraya gönderen ailelerinize teşekkür ederim, sizlerden ailelerinize birer İmam Hatip öğrencisi olmak istedikleriniz ailelerinize iletin sizleri mutlaka İmam Hatip Öğrencisi olarak görmek istiyorum ifadelerini kullandı.
İftar programına katılan Kuran Kursu öğrencisi Kerem Duhan Çakır ise kardeşleri ile birlikte burada iftarda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kuran Kursuna gidiyorum ben Kuran’a geçtim inşallah İmam Hatip Lisesini de okuyarak hem dinimi hem de Kuran hafızlığını geliştirmek istiyorum dedi. Program İftar sonrası çekilen toplu resim ile sona erdi.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …