23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kuran Kursu Öğrencilerinin Mezuniyet Şenliği

Kuran Kursu Öğrencilerinin Mezuniyet Şenliği

Tercan Müftülüğüne bağlı Hacı Fahrettin  Gül KKuran Kursunda eğitimlerini tamamlayan  4/6 yaş gurubu20 minik  öğrencinin yıl sonu mezuniyet şenliği izleyenleri büyüledi.
Tercan Belediyesi Düğün salonunda gerçekleştirilen şenliğe Tercan İlçe Müftüsü İsmail Geren,Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fevzi Koçoğlu, Hacı Fahrettin Kur’an Kursu öğreticileri Meryem Yılmaz, Fadime Yılmaz, öğrenciler ile velileri katıldı.
Büyük ilgi gören şenlik, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü İsmail Geren, Kur’an eğitiminin önemine dikkat çekti. Peygamber Efendimizin çocukları iyi ahlakla yetiştirmemiz gerektirdiğini belirten Geren, “Çocuklarımıza değer vermeliyiz. Sevgili Peygamberimiz, “çocuklarınızı iyi ahlakla terbiye ediniz” buyuruyor. Bize, evlatlarımızın nasıl güzel ahlakla yetiştirileceğini öğretiyor. Çocuklarınıza, Peygamberi sevdiriniz. O’nun ehli beytini sevdiriniz ve Kur’an okutunuz. Bizde müftülük olarak bu yıl minik yavrularımıza Kur’an eğitimi, güzel ahlak ve terbiye eğitimi vermenin hazzını ve zevkini yaşıyoruz. Teşrifleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel anların yaşanmasına vesile olan tüm öğretici kardeşlerime minnetlerimi ve şükranlarımı ifade ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından Hacı Fahrettin Kuran Kursu’nun minik öğrencilerinin hazırladıkları birbirinden güzel sunum, piyes, parodi, tavaf gösterileri ilgiyle izlendi ve dakikalarca alkışlandı. Öğretmen ve ailelerin gözyaşlarını tutamadığı şenlik, öğrencilerin sunduğu mehter gösterileriyle son buldu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …