Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KYK’da Engelsiz Yaşam Sergisi Açıldı

KYK’da Engelsiz Yaşam Sergisi Açıldı

Engelliler haftası kapsamında, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erzincan İl Müdürlüğü’ne bağlı Mamahatun Yurt Müdürlüğü, Uzmanlar Özel Rehabilitasyon merkezinde özel eğitim gören engelli vatandaşların el emeği göz nuru eserlerini yurtta sergi açarak sergiliyor.
Sergi açılışına KYK Erzincan İl Müdür Vekili Metin Yıldız, Eğitim Bir-Sen Bir Nolu Şube Başkanı Nebi Gül, Eğitim Bir-Sen İki Nolu Şube Başkanı, Zafer Arlı, KYK Şube Müdürleri, personeller ve öğrenciler katıldı.
Açılan sergiyle engelli vatandaşlar ve KYK’lı öğrenciler arasında bir gönül bağı kurmak, KYK’lı gençlerde bir farkındalık oluşturmak amaçlandı.
Sergide zihinsel ve işitsel engelli bireylerin yaptıkları filorografi tablolar, cam boyamalar, maket evler ve bir birinden güzel onlarca eser sergilendi.
Açılış sonunda duygularını dile getiren KYK Erzincan İl Müdür Vekili Metin Yıldız “engelliler haftası kapsamında açılan bu sergide engelli vatandaşlarla öğrencilerimizin bir gönül bağı kurmalarını amaçlandı, sergilenen eserlerle engelleri ortadan kaldırmanın aslında çokta zor olmadığı öğrencilerimize anlatılmak istendi.
Serginin açılması konusunda vesile olmaları dolayısıyla, başta Mamahatun Yurt Müdürü Letafet Demir’e ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürüne olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …