21 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KYK’da Engelsiz Yaşam Sergisi Açıldı

KYK’da Engelsiz Yaşam Sergisi Açıldı

Engelliler haftası kapsamında, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erzincan İl Müdürlüğü’ne bağlı Mamahatun Yurt Müdürlüğü, Uzmanlar Özel Rehabilitasyon merkezinde özel eğitim gören engelli vatandaşların el emeği göz nuru eserlerini yurtta sergi açarak sergiliyor.
Sergi açılışına KYK Erzincan İl Müdür Vekili Metin Yıldız, Eğitim Bir-Sen Bir Nolu Şube Başkanı Nebi Gül, Eğitim Bir-Sen İki Nolu Şube Başkanı, Zafer Arlı, KYK Şube Müdürleri, personeller ve öğrenciler katıldı.
Açılan sergiyle engelli vatandaşlar ve KYK’lı öğrenciler arasında bir gönül bağı kurmak, KYK’lı gençlerde bir farkındalık oluşturmak amaçlandı.
Sergide zihinsel ve işitsel engelli bireylerin yaptıkları filorografi tablolar, cam boyamalar, maket evler ve bir birinden güzel onlarca eser sergilendi.
Açılış sonunda duygularını dile getiren KYK Erzincan İl Müdür Vekili Metin Yıldız “engelliler haftası kapsamında açılan bu sergide engelli vatandaşlarla öğrencilerimizin bir gönül bağı kurmalarını amaçlandı, sergilenen eserlerle engelleri ortadan kaldırmanın aslında çokta zor olmadığı öğrencilerimize anlatılmak istendi.
Serginin açılması konusunda vesile olmaları dolayısıyla, başta Mamahatun Yurt Müdürü Letafet Demir’e ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürüne olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …