22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KYK’lı Öğrenciler 6 bin 400 Fidanı Toprakla Buluşturdu

KYK’lı Öğrenciler 6 bin 400 Fidanı Toprakla Buluşturdu

KYK ormanına 6 bin 400 fidan toprakla buluşturuldu. Yüksek Öğrenin Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü tarafından Ağaç dikme etkinliğ düzenlendi. Etkinlikte öğrenciler toplum yararına bir etkinlik yaptıklarını ve memnun olduklarını dile getirerek mutlu olduklarını söylediler.
Gerçekleşen etkinliğe Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Buyruk, KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, öğrenciler ve davetliler katıldı. Etkinlikte fidan dikim protokol hep birlikte ağaç dikti. Öğrenciler ise kendilerine verilen fidanları toprakla buluşturdu.
Gerçekleşen etkinlikle ilgili bilgi veren Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek; “Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün, Orman İşleri Bakanlığımızla ortak protokolü gereği geçen yıl 500 bin öğrenci 500 bin fidan protokolü çerçevesinde başlatılan bugün Erzincan’da da 6 bin 400 öğrenciyi barındıran kurumumuzda her öğrencimizin bir fidanı olsun etkinliği çerçevesinde 6 bin 400 fidanı toprakla buluşturmuş olduk. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde ön gördüğümüz bugün ki programımızda özellikle 6 bin 400 fidanı çocuklarımız ile toprakla buluşturma etkinliğini gerçekleştirirken şunu arzu ettik. Biz insan oğlu doğduğunda ağaç bizim beşiğimiz, evimizde eşiğimiz, öldüğümüzde de tabutumuz olur. Peygamber Efendimizin de ağaç ile ilgili hassasiyetini biliyoruz. Gençlerimizin birer fidan olduğunu, geleceğimiz olduğunu KYK Ormanları ile birlikte gelecek nesillerimize sadece gençlerimizi değil ormanlarımızı da bırakmayı arzu ettiğimizi ifade etmek isterim” dedi.
Daha sonra etkinliğe katılan ve bir açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Ertan Buyruk; “Kredi Yurtlar Kurumu Müdürümüze teşekkür ederiz. Bugünün seçilmesinde ayrı bir güzellik var. Kutlu Doğum haftası içindeyiz. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi ‘Kıyamet kopacağını bilseniz ağaç dikiniz’ buyurmuşlar. Bu vesile ile ağaçlarımızı diktik. Hayırlı olsun” dedi.
Son olarak bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Fatih Acar, kendisinin de KYK yurtlarında kaldığını söyleyerek; “Bende 20 yıl önce Kredi yurtlar Kurumunda kalan bir öğrenciydim. 20 yıl önceki Kredi Yurtlar Kurumunun durum ve kabliliyetini şuan ki ile mukayese etmek mümkün değil. 20 yıl önce özel sektörde ki yurtlar ile devlet yurtları arasında muazzam bir uçurum vardı. Ama bu süre zarfında Kredi Yurtlar Kurumu bu farkı kapatarak özel sektöründe önüne geçmiş durumda. Hem yurt imkanları ile hem de Kredi yurtlar Kurumunun sosyal, kültürel aktiviteleri ile bunu bizzati şahit oluyoruz. Bugün 6 bin 400 fidanı toprakla buluşturduk. Bu sayede Erzincan’da kalan öğrencilerimizin her birinin dikili bir ağacı var. Kredi Yurtlar Kurumu Müdürümüzü tebrik ediyorum” dedi. Fidanları toprakla buluşturan öğrencilere daha sonra KYK Erzincan İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ikramlar dağıtıldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …