29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Lise öğrencileri deneme sınavında ter döktü

Lise öğrencileri deneme sınavında ter döktü

Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce üniversiteye hazırlanan öğrenciler için geniş katılımlı YGS deneme sınavı düzenlendi.Deneme Sınavında 111 öğrenci ter döktü.
5 okulda düzenlenen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) denemesine 111 öğrenci katıldı.Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık,ilçe genelinde toplam 111 öğrencinin bu sınavda ter döktüğünü belirterek, Öğrencilerimizin üniversiteye hazırlık çalışmasında önemli bir organizasyon yaptık.İlçe genelinde Tercan Anadolu Lisesi,Tercan Merkez Teknik Anadolu Lisesi,Mercan Çok Programlı Anadolu Lisesi,Kargın Fahiriye Gültekin Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çadırkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi sınıflarında 111 öğrenci deneme sınavında ter döktü Öğrenciler YGS öncesinde kendilerini son kez görme fırsatını elde ettiler” dedi.Eğitim öğretime katkı sağlayan deneme sınavlarının öğrencilerin durumlarını görüp daha disiplinli çalışma adına önemli olduğunu kaydeden Işık,” Biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarının artması için ciddi gayretler sarf ediyoruz. İlçe geneli yapılan bu sınavlar da bizim bu gayretimize destek oluyor” diyerek hedeflerinin öğrencilerin başarısını artırmak olduğunu söyledi. öğrencilerimize gerçeğinden önce bir sınav yaparak hem eksikliklerini görelim, hem de sınav heyecanını atmalarına yardımcı olalım düşüncesi ile sınavın Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapıldığını kaydetti.
Sınava katılan öğrencilerde deneme sınavının gerçek sınava bir hazırlık olduğunu söyleyerek denemeler bizim eksikliklerimizi görmemize yardımcı oluyor şeklinde konuştular.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …