15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Lösemi Hastası Küçük Ümmü Gülsüm Yardım Bekliyor

Lösemi Hastası Küçük Ümmü Gülsüm Yardım Bekliyor

Tercan ilçesine bağlı Beşgöze köyü ilk okulu 3.sınıf öğrencisi  lösemi (AML) hastası Ümmü Gülsüm Can tedavi masrafları için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Geçtiğimiz Nisan ayında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve Lösemi (ALM) hastalığı teşhisi konulan 9 yaşındaki minik Ümmü Gülsüm’ün tedavisi için ailesi bir aydan beri mücadele veriyor. Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Tıp fakültesi Çocuk Onkoloji Bölümünde tedavi gören minik Ümmü Gülsüm’ün annesi Nebahat Can, kızının bir ay önce göğüs ağrısı ve nefes darlığı çektiğini fark edince Erzincan Mengüceli Araştırma Hastanesine götürdüğünü, burada yapılan muayenesinde Lösemi (ALM) hastası olduğu belirlenince Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji bölümüne sevk edilerek burada kemoterapi tedavisi gördüğünü söyledi. Maddi durumlarının yetersiz olması nedeniyle kızının tedavi masraflarını karşılamada zorlandığını belirten acılı anne Nebahat Can,” Ben bir anne olarak çocuğumun sağlığına kavuşmasını istiyorum. Elimizde ne varsa kızımız için harcıyoruz. Ümmü Gülsüm dışında 3 çocuğum daha var. Geçim sıkıntısı içerisindeyiz. Bütün imkanlarımızı çocuğumuz için kullanıyoruz. Halen kemoterapi tedavisi devam ediyor.
Doktorların bize yaptığı açıklamada Lösemi düzeyinin AML olup uzun süreli tedavisi gerekmektedir. İleride ilik nakli gerekebilir denildi. Beş yıl önce eşimi kaybettim. İki ayda bir aldığım 500 TL aylık ile idare etmeye çalışıyorum. Ama nereye kadar. Diğer çocuklarım çeşitli okullarda eğitim görüyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Kızımın yakalandığı amansız hastalıkla mücadelede tedavinin aksaması, çocuğumuzun göz göre göre ölmesi demektir. Hayırseverlerin yardım elini uzatmasını bekliyorum” dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …