Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Memur Sen’de Hedef 1 Milyon 111 Bin

Memur Sen’de Hedef 1 Milyon 111 Bin

Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, il buluşmalarında “1 Milyon 111 Bin üye hedefi” referandumda “Evet” tercihiyle çalışmalar yürütecek. Memur-Sen 81 ilde gerçekleştirilen,”Memur-Sen’e Davet, Tercihimiz Evet” başlıklı konferans  Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda  yoğun katılımla gerçekleşti. Düzenlenen konferansa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan PTT Başmüdürü Metin Ağdaş, Birlik Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Prof. Dr. Erdal Akpınar, Erzincan MÜSİAD Şube Başkanı Murat Yurt, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kargı, Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Atilla Atasoy, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Keleş, Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu, Birlik Haber-Sen İl Başkanı Mustafa Sevilir, Bayındır Memur-Sen İl Başkanı Bilal Selçuk, TOÇ-BİR-SEN Şube Başkanı Orhan Almacı, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Necdet Yıldırım, BEM-Bir Sen İl Başkanı Erol Şahin, Eğitim Bir Sen Üniversite Başkanı Zafer Arlı ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Program Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşının okunması sonrası Memur-Sen’in çalışmalarını anlatan Slayt gösterisi ile devam etti.
İlk Olarak söz alan Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül; Memur-Sen’e Davet, Tercihimiz Evet” sloganıyla 81 ilde başlatılan buluşmalar kapsamında ilimizde Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’ın katılımları ile başlatmış bulunuyoruz. 1960 ve 1980 darbesini yapanlar 60 darbesinde o günün başbakanını idam edenler 61 de bir anayasa yaptılar, 80 darbesini yapanlarda 82 de bir anayasa yaptılar 15 temmuz da başarılı olsalardı yeni bir anayasa daha yapacaklardı. Fakat Allah’a hamd olsun 15 Temmuzda darbeyi engelleyenler bugün yeni anayasa yapıyorlar ve onun için buradalar hepinize 15 Temmuz daki duruşunuza teşekkür ederim dedi.
Gül Erzincan’da 11 iş kolunun tamamında yetkiliyiz toplamda 4950 üyemiz var 1 Milyon 111 Bin 111 hedefine yürürken ilimizde de hedefimizi 6 Bin 600Yüz 66 olarak beklirledik hedefimize doğru ilerliyoruz ifadelerine yer verdi.
Konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu konuşmasında; “Dünyanın vahşi köhnemiş düzenine küresel silah baronlarına sermayenin ağa babalarına dünyayı kan gölüne çeviren Siyonistlere karşı kurulmuş hak ve özgürlük mücadelesinin Memur-Sen’in yiğit erlerine, başkanlarına, liderlerine, misafirlerine hoş geldiniz diyorum.
Uslu; Yetkili sendika olduğumuzdan beri kamu çalışanları adına çok önemli kazanımlar elde ettik.
Konfederasyon olarak en önemli kazanımız olan toplu sözleşme hakkı ile 2015 yılında gerçekleştirilen 3. Dönem Toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda bugüne kadar yapılmış en iyi toplu sözleşmeyi gerçekleştirerek Genel toplu sözleşmeyle 43, hizmet kolları toplu sözleşmesiyle 170 olmak üzere toplam 213 kazanımla sendikacılıkta tarih yazdık.
* Özlük hakları ve çalışma koşullarını toplu sözleşme kapsamına dâhil ettik.
* Mesaiyi Cuma namazına göre ayarladık.
* Kamusal alan yalanını bitirdik.
* Emekli maaşlarına ilave artışla %25’e varan artış sağlarken, emekli ikramiyelerinde yaklaşık 10 000 TL artış elde ettik.
* 4/C’lilerle ilgili birçok iyileştirme sağladık. Ama “kadro olmadan olmaz” diyoruz ve ısrarımızı sürdürüyoruz.
* KİT’lerde görev yapan sözleşmeli personele arazi tazminatı ödenmesini sağladık.
* KİT’lerdeki sözleşmeli personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devrini sağlayacak Kanun Teklifinin komisyonda kabulünü sağladık.
* Eğitim-Bir-Sen’le öğretmenlerimiz için nöbet ücreti elde ettik.
* Sağlık-Sen’le sağlık çalışanlarımızın döner sermayeden elde ettikleri paylarını adil dağılımla artırdık.
* Diyanet-Sen’le Diyanet çalışanlarımıza dini bayramlar yanında milli bayramlarda mesai kazanımı ürettik.
* Bem-Bir-Sen’imizle Sosyal denge sözleşmesi aidatı sistemi getirerek dayanışma aidatının önünü açtık.
* Büro-Memur-Sen’imizle, fazla çalışma ücretini kazandık.
* Toç-Bir-Sen’le, Targel sorununa son verdik.
* Enerji Bir-Sen’imizle servis, kampanya ücreti ve tazminat sorunlarını çözüme kavuşturduk açıklamasında bulundu.
Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz, diyen Uslu Güzel günler bizi bekliyor.
Bu bilinçle “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattık.
Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır.
Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz.
Bu seferberlikte her bir üyemizin bir teşkilat başkanı gibi sorumluluk ve inisiyatif alacağından şüphemiz yok.
Konfederasyonumuzla birlikte 11 sendikamızla,
Emekli Memur-Sen’imizle, Engelliler Komisyonumuzla
Genç Memur-Sen’imizle, Kadınlar komisyonumuzla
Sahada ayak basmadık, terimizi akıtmadık yer bırakmayacağız.
Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz, diyorum.
Gücümüze güç katan tüm teşkilatımıza, üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize teşekkürlerimi ifade ediyor dedi.
Son olarak söz alan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay; Öncü medeniyet, güçlü Türkiye idealinin taşıyıcıları… Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum diyerek,
Sizler, en zor zamanlarda yeni bir dünya mümkündür dediniz, herkesin konuşmaktan korktuğu bir zamanda, zulme karşı dik durdunuz, Vesayetin en karanlık günlerinde, bir adım dahi geri atmadan, aydınlık ufukların habercisi oldunuz, 28 Şubat kara kışına, yalancı baharı dayatan 27 Nisan’a direnip, kutlu bir sözün serinliğini bugünlere taşıdınız, 17-25 Aralık’ta dışarıdan icazetli ihanet şebekesine karşı Furkan oldunuz ve 15 Temmuz’da inancımıza ve ülkemize saldıran şer cephesini tarihin en büyük direnişi gösteren milletimizle saf tutup def ettiniz çünkü siz, Anadolu’sunuz, Anadolu’nun dirayetisiniz çünkü siz, ebedi hakikatle yoğrulan bu toprakların erdemlilerisiniz çünkü siz, bin yıllık tarihin şekillendirdiği yerli ve milli düşüncenin müntesiplerisiniz dedi.
Urbay sözlerine, hızlı karar verme, demokratik denetim zeminlerini güçlendirme fırsat ve imkanları üreten hükümler barındıran Anayasa değişikliği paketine dair Tercih Evet diyoruz.
Milli egemenlik için evet…
Bağımsız ve tarafsız yargı için evet…
Bağımsız ve güçlü Türkiye için evet…
İradesine sahip bir ülke için evet… diyerek tamamladı.
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ise konuşmasında şunları kaydetti:
T urbay; “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattıklarını belirterek, ” Evet diyeceğiz ve umudu büyüteceğiz. Her ne kadar sorunlarımız fazla olsa da umudumuz sorunlarımızdan çok daha fazla. Memur-Sen ailesi olarak tarihe karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımımızı 16 Nisan’da yapmış olacağız. Bunu yapmak için yola revan olduk. Bu ülkenin yaşadığı travmayı, bu ülkeye yaşatılan türbülansı görmeyenler ‘Evet’in kıymetini bilmeyenlerdir. Onun için ‘Evet’in kıymetini bilenleri bu anlamda ter dökmeye davet ediyorum Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır. Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Program Erzincan İl Başkanı Nebi Gül’ tarafından Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’a bakır hediye takdimi yapılarak toplu resim çekimi ile sona erdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …