Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Memur-Sen’in Hizmet Binası Törenle Açıldı

Memur-Sen’in Hizmet Binası Törenle Açıldı

Atatürk Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi üzerindeki yeni yerlerinde hizmet verecek olan Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Gerçekleşen açılış törenine Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, şube başkanları ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.
Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği yeni hizmet binası açılışı gerçekleştirildi. Atatürk Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi üzerindeki yeni yerlerinde hizmet verecek olan binanın açılış törenine Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, şube başkanları ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.
Açılış konuşması yapan Erzincan Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül;‘’Memur-Sen ailesi olarak böyle bir hizmet binasının Erzincan’a kazandırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu süreçte bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Ardından konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek yaptığı açıklamada; ‘’Bu güzel binayı, bu güzel mekanı teşkilatımıza kazandırdığı için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Memur-Sen milletin milli ve manevi değerleriyle beslenen, Türkiye’nin geleceğini inşa etmeye kendini adamış Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür.
1995 Yılında kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnanın öncülüğünde bir avuç gönül insanının kurduğu bir dava hareketidir. O günlerde binlerle başlayan soylu mücadelemize birileri burun kıvırarak ‘bir çiçekle bahar gelmez’ diyorlardı. ‘Bu hızla giderseniz bir asır sonra ancak yetkili ve güçlü olursunuz.’ diyorlardı. Ama hamdolsun ki binlerden on binlere, on binlerden yüzbinlere ve çok şükür ki bugün 1 milyon üyeyle Türkiye’nin en büyük sivil hareketi olduk. Bu gücü sizlerden aldık.’’ dedi.
Sendikaların, hakları yenilen, mağdur edilenlerin bir araya gelerek, dayanışarak hakkını aradıkları bir zeminin adresi olduğunu belirten Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi;‘’Tarihin akışı içerisinde insanların, ülkelerin ve kitlelerin bir sorumluluğu olur. Onu doğru yerine getirenler tarihi vazifesini ifa etmiş olurlar ve imtihanı kazananlar olur. Ama önüne gelen imkanları kirli emelleri için kullananlarda tarihin akışı içerisinde kötülerin temsilcileri olarak insanın insanlıktan aldığı gücü insanlığa kast etmek için kullananalar olarak da tarihe geçerler. Bu yüzden zalimlerinde tarihi vardır, insanlık için insani değerler için hepimiz için yaşanabilir bir dünya için mücadele edenlerde tarihe geçerler. Sendikalar hakları yenilen, mağdur edilenlerin bir araya gelerek, dayanışarak hakkını aradıkları bir zeminin adresidir.’’ açıklamasında bulundu.
Memur-Sen’e yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk; ‘’Memur-Sen belki de mensuplarının üyelerinin menfaatleri noktasında öncelikleri en sonda olan sendikalardan biridir. Memur-Sen kuruluş felsefesinde Rahmetli Kurucu Başkanlarının da ortaya koymuş olduklarının belide en sonuncusu mensuplarının menfaatleridir. Çünkü Memur-Sen’in çok daha ön plana aldığı başta milli, manevi değerlerimiz, din, vicdan ve düşünce hürriyeti olmak üzere çok daha önemli misyonları olduğuna eminim ki yaşı yetenler hepsi hatırlayacaklar. ‘Dünyada mekan, ahirette iman’ derler, ahirette iman sahibi olarak aramızdan ayrılan kıymetli kurucuları şimdiye kadar sendikalara hizmet etmiş insanların kuruluş misyonuna uygun olarak yeni sahip oldukları bu mekanı bu düşünceyi, bu felsefeyi taşıyan insanların doldurması dileğiyle bu yeni hizmet binanıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ dedi. Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirildi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …