15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Hizmeti

Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Hizmeti

Tercan Toplum Sağlığı Merkezi tarafından il ve ilçe dışından gelerek mevsimlik tarım işçiliği yapan ailelere yönelik Genel Sağlık Taraması gerçekleştiriliyor.
Tercan Toplum Sağlığı Merkezinde görevli doktor ve sağlık personelince gerçekleştirilen proje kapsamında sağlık hizmetine ulaşmayan 0-5 yaş arası adelasan çağındaki çocuklar,15-49 yaş arası bayanlar genel sağlık taramasından geçiriliyor.
Hasta olanlara müdahale ediliyor. Tercan İlçe Sağlık Müdürü Hasan Yıldırım, ilçe genelinde mevsimlik tarım işçilerine yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bölgeye gelen mevsimlik tarım işçilerini tespit ettiklerini ve sağlık taraması çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Sağlık taramalarında amaç mevsimlik tarım işçilerinde bağışıklanması tamamlanmayan çocukların aşılanması, anne ve bebek ölümlerinin en aza indirilmesi için hamile bayanların tespitini yapmaktır.
Ayrıca bölgede bulaşıcı ve salgın hastalığın olup olmadığını tespit etmeye çalışıyoruz.Tercan Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde görevli 2 doktor,2 hemşire ve 2 ebeden oluşan ekip bu sağlık taramasını yapmaktadır.24 Mayıs 2017 tarihinde başlayan Genel Sağlık Taraması çalışmaları Haziran ayı içerisinde tamamlanacak”dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …