11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ MİDDER’in Dernek Binası Açıldı

MİDDER’in Dernek Binası Açıldı

15 Temmuz Milli irade ve Demokrasi Derneği (MİDDER)Erzincan İl Başkanlığı yeni dernek binası açılışı gerçekleşti. Genel Başkan Serhat Çağ’ın katılımı ile gerçekleşen programda katılım yoğundu.
İnönü mahallesi Çakırbay iş merkezindeki yeni dernek binasının açılışına Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, Erzincan İl Başkanı Ramazan Kaymaz, Yönetim kurulu ile davetliler katıldı.
Açılışta Erzincan MİDDER il başkanı Ramazan Kaymaz yaptığı selamlama konuşmasında; Bizleri açılışımızda yamlız bırakmayan Genel Başkanımız ve yönetimine teşekkür ederim hoş geldiniz dedi.
MİDDER genel Başkanı Serhat Çağ; 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi derneği 15 Temmuz ihanet girişiminden sonra kurulmuş bir toplum örgütüdür. Kuruluş amacımız 15 Temmuz ihanet girişimini unutmamak, Unutturmamak ve bununla ilgili ülke genelinde ve ülke dışında uluslar arası arenada çalışmalar yapıp dünya arenasında insanlarımıza bunu anlatmak bununla ilgili olarak referandum öncesi teşkilatlanma çalışmalarımızın bir kısmını yerine getirdik şu anda ülke genelinde 100 civarında il ve ilçe teşkilatlarımızda hizmet vermekteyiz. Referandum sürecinde çok fazla teşkilatlanma çalışması yapamadık gördük ki halkımızın teveccüsü bizlere çok fazla dolayısıyla bizlere memnuniyet veriyor bizlerde sahada sizlerle birlikte elimizden gelen ne ise vatanımız, Milletimiz Bayrağımız ve Devletimiz için çan si parene çalışmalarımıza devam ediyoruz. Referandum sürecinde bir sivil toplum kuruluşu olarak anayasa değişiklik paketinin meclisten geçmesi sonrası bizlerde maddeleri inceledik ve kararımızı verdik EVET diyeceğimizi beyan ettik 40 gündür bununla ilgili olarak sahalarda teşkilatımız olarak destek verdik çalışmalarımızı sürdürdük. 15 Temmuz da yapılan girişimde milletimiz bu teröristlere karşı kazanılmış bir zafer var ve biz bunu ikinci kurtuluş zafweri olarak Çanakkale savaşı olarak adlandırıyoruz, inşallah 16 Nisanda milletimizin kazandığı zaferin taçlandığı en önemli gün olacaktır. 15 Temmuz da hain kalkışmada canını veren Şehit olan kanını döken şehitlerimize 16 Nisanda helalleşmeyi arzu ediyoruz, gazilerimizin yanında olmayı arzu ediyoruz ve bir daha ülkemizde hain girişimlerin yaşanmaması adına tüm teşkilatımızla birlikte mücadele edeceğimize gerekirse kanımızı dökeceğimize huzurlarınız da söz veriyoruz . Çağ Erzincan’da oldukça sıçak karşılandıklarını belirterek herkese teşekkür ederim dedi.
Açılışa katılan Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur kısa bir teşekkür konuşması yaptı.
Alanur konuşmasın da; “15 temmuz Türkiyenin gördüğü ihanet çemberlerinden biridir 16 Nisan da da hesaplaşmanın son raundu verilecek. Rabbim bizleri inşallah muvaffak edecek ifadelerini kullandı.
Konuşmaların sonunda katılımcılara verilen ikram sonrası çekilen toplu resim ile açılış sona erdi.
MİDDER ayrıca akşam saatlerine Erzincan Belediyesinde Hakan Mengüç’ün de katılımı ile söyleşi ve ney dinletisi düzenledi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …