Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Hafızların Gösterisi Büyük İlgi Gördü

Minik Hafızların Gösterisi Büyük İlgi Gördü

İhya Vakfı tarafında Sümbül Valide Sultan kız Kuran Kursu ve Zehra Hatun çocuk köşkü 4-6 yaş gurubu öğrencileri yıl sonu etkinlikleri kapsamında 30 kreş öğrencisi ve 80 hafızlık eğitimi alan öğrencilerin düzenlediği etkinlik İl Müftülük konferans salonun da gerçekleştirildi.
Erzurum İmam Hatiplerinden Hafız Kurra Osman Temel’in sunumu ile Müftülük konferans salonunda düzenlenen etkinliğe İl Müftülüğü Şube Müdürü Köksal Durdu, İhya Vakfı Erzincan İl Başkanı Ahmet Polat, Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, Kurs öğreticileri Öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasın dan sonra minik öğrencinin okuduğu Peygamberim şiiri büyük beğeni aldı. Erzurum İmam Hatiplerinden Osman Temel’in okuduğu Kur’an tilaveti sonrası İl müftülüğü şube müdürü Köksal durdu kısa bir selamlama konuşması yaptı.
Durdu; Bugün burada Kuran Bülbüllerinin hazırladığı etkinlikte bir aradayız. Bu çocuklarımız gelecek Kuran hafızlarımız olacak öncelikle çocuklarımızı bizlere emanet eden ailelerimize teşekkür ederim. Çocuklarımız yetiştiren değerli hocalarımızdan da Allah razı olsun hepiniz hoş geldiniz dedi.
Konuşmaların ardından 4-6 yaş gurubu minik öğrencilerin özellikle sergiledikleri Peygamberlerimiz oyunu ve 15 Temmuz şehitleri anısına yaptıkları oyun tüm katılımcıları oldukça duygulandırdı. Müftülük konferans salonunda düzenlenen programda öğrencilerin gösterileri sonrası Kuran’a geçen tüm miniklere madalya verildi. Program DİVA-SEN Genel Başkan yardımcısı ve Erzincan İl Başkanı Mehmet Ateş İhya Vakfı başkanı Ahmet Polat ve Erzurum İmam Hatibi Osman Temel’e günün anısına hediye verdi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …