22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Kardeşlerini Unutmadılar

Minik Kardeşlerini Unutmadılar

13 Şubat İlkokulu bahçesinde düzenlenen düzenlenen etkinlikte üniversiteli gençler ve minikler doyasıya eğlendi. Üniversite öğrencileri okul bahçesinde çocuklarla unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarına, tiyatroya birçok etkinlik ile çocuklara unutulmaz bir gün yaşattılar.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları devam ediyor. Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sağlık Yönetimi ve İşletme 1. Sınıf öğrencilerinin yürüttüğü ‘Bir Dokunuş Bin Umut’ projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Erzincan 13 Şubat İlkokulunda öğrencilere yönelik bir etkinlik düzenlendi.
Getirdikleri sürpriz hediyelerle miniklerin mutluluğuna mutluluk katan üniversiteliler kendileri de çocukluklarını yeniden yaşadıklarını dile getirdiler.
Üniversite öğrencilerinden Binnur Oğul yaptığı açıklamada; ‘’ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklarla birlikte eğlenmek ve onların yüzünü güldürmek amacıyla onlarla birlikte eğlenceler düzenledik. Bugünde onların yanlarında olduk.’’ dedi.
Bir başka üniversite öğrencisi Recep Kılıç; ‘’Burada çocukların yüzünü güldürmeye eğlendirmeye geldik. ‘Bir Dokunuş Bin Umut’ projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ayağını gerçekleştiriyoruz. Bizde ailelerimizden uzağız burada kardeş ortamı oluşturduk kardeşlerimizle oyunlar oynuyoruz.’’ açıklamasında bulundu.
Çocukların yüzünde tebessüm oluşturmak istediklerini belirten üniversite öğrencisi Gamze Menteş; ‘’Buraya çocukların bayramını kutlamaya geldik. Çocukların şenliklerini eğlencesine ortak olduk. Amacımız onların yüzünde tebessüm oluşturmak.’’ dedi.
Çocuklarla olmaktan mutlu olduğunu belirten Üniversite öğrencisi Şevval Özyürek ; ‘’ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde çocukların bayramını kutlamaya geldik. Yumurta, çuval yarışı, tiyatro, halaylarla çocukların oyunlarına ortak olduk. Çocuklarla olmaktan mutluyuz” dedi.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …