23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Öğrenciler Fidan Dikti

Minik Öğrenciler Fidan Dikti

Tercan Anaokulu öğrencleri tarafından okul bahçesine fidan dikildi. Tercan Kaymakamı Kürşat Karaca,İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık,Tercan orman İşletme Şefi Burak Yalçıntaş,Tercan Toprak Muhafaza ve Ağaçlandırma Şefi arzu Şafak’ın da katıldığı etkinlikte çocuklar 50 çam fidanını toprakla buluşturdu.
Etkinlikte konuşan Kaymakam Kürşat Karaca,”Tercan Anaokulundaki fidan etkinliğinin örnek teşkil ettiğini belirterek,”Her insan bir fidan dikerse ilçemiz güzel bir görünüme, temiz bir yeşil alana sahip olacaktır.Tercan Anaokulu Müdürü Fatih Erdem ve öğretmenlerini bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.Fidanların büyümesiyle okul çevresi daha yeşil bir görüntüye kavuşacaktır.” dedi.Tercan Anaokulu Mü Fatih Erdem’de “Öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak amacıyla Orman İşletme Şefliğinden 50 adet çam fidanı temin ettik.Okulumuz bahçesinde düzenlediğimiz etkinliğimize öğrencilerimizin yanı sıra İlçemiz Kaymakamı Kürşat Karaca,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan Işık,Tercan Orman İşletme Şefi Burak Yalçıntaş,Toprak Muhafaza ve Ağaçlandırma Şefi arzu Şafak ve personeli de bizleri yalnız bırakmadılar.Kendirlerine minnettarız.Bu etkinlikte amacımız fidan dikimine önem vermek, çocuklara fidan ve ağaç sevgisi aşılamak, büyüklere örnek olmaktır.
“Bu etkinlikle çocuklara farkındalık oluşturmak istedik. Aslında ağaç sevgisini küçük yaşta onlara öğretmeye çalışıyoruz. Büyüdüklerinde ormana, Bitki örtüsüne duyarlı bir vatandaş olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından minik öğrenciler Kaymakam Kürşat Karaca ve beraberindekilerle birlikte fidanları toprakla buluşturdular.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …