29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Öğrenciler Hayvan Sevgisiyle Yetişiyor

Minik Öğrenciler Hayvan Sevgisiyle Yetişiyor

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Anaokulu’nu ziyaret ederek okulda incelemelerde bulundu. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, öğrencilerle birlikte, okul bahçesinde bulunan Tavşan ve kümes hayvanlarını severek yemleme yaptılar. Vali Arslantaş ile öğrenciler tavşan ve kümes hayvanlarını severken öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş Erzincan Anaokulunu ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulunan Vali Arslantaş, okul öncesi eğitimin zorunlu olduğunu hatırlatarak; Anaokulu düzeyinde alınan eğitimin ilerleyen yaşlarda olumlu etkileri olacağını vurguladı.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Anaokulu’nu ziyarette bulundu. Okuldaki çocukların etkinliklerini yerinde gören Erzincan Valisi Ali Arslantaş, öğrencilerle birlikte, okul bahçesinde bulunan Tavşan ve kümes hayvanlarını severek yemleme yaptılar.
Okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu ve bu eğitimin çocuklara kattığı değerin vazgeçilmez olduğunu söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın okul öncesi eğitimde çok başarılı olduğuna dikkat çekti.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Erzincan’ın okul öncesi eğitimde pilot il olarak seçildiğini söyleyen Vali Arslantaş; “2016-2017 eğitim öğretim sezonu başlarken Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, 1 yıl sonra okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı ile ilgili talimatı olmuştu. İlk ders yılını Erzincan’da çalmıştı. O günden sonra okul müdürleri ve okul öncesi öğretmenleri ile kaymakamlarımız, muhtarlarımız ve konunun bütün tarafları ile yoğun bir çalışma yaptık. 3-4-5 yaş kategorilerinde ayrı ayrı Türkiye birincisi olduk.
Erzincan Valiliği tarafından Erzincan’ın Refahiye ilçesinde düzenlenen iftar programında protokol mensupları ile ilçe halkı bir araya geldi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Eşi Hatice Arslantaş ile birlikte Erzincan Vali Yardımcısı İlçe Kaymakam Vekili Hatice Bayar Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Cevdet Çinar, İl ve ilçe protokol mensupları ile İlçe halkı Refahiye Çok Programlı Anadolu Lisesi Spor Salonunda iftar sofrasında bir araya geldiler.
Birlik ve beraberliğe, iftar sofralarının önemine değinen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, herkesin Ramazan ayını tebrik etti.
Ramazan ayının, rahmet merhamet ve bereket olduğunu söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Böyle mübarek bir Ramazan akşamında sizlerle bir arada olmanın memnuniyeti içerisindeyim. Yüce dinimiz İslam’ın birlik ve beraberliğe verdiği önemi anlamak ve bu doğrultuda yaşamak bizim için vazgeçilmez bir olgudur. Çeşitli vesileler ile farklı zamanlarda, farklı mekanlarda sık sık bir araya geliyoruz. 5.000 yıllık bir geçmişe sahip Erzincan ilimizin her kültürden insanı kucaklayan sevgi ikliminde bir ve beraber olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu kucaklaşmalar sayesindedir ki kederde ve sevinçte her duyguyu paylaşmak bizleri asırlardır süregelen hoşgörü medeniyetinin birer paydaşı yapmaktadır. İlimizin en büyük alamet-i farikası olan farklı mezhep ve kültür mensuplarının barış ve huzur içerisinde birlikte yaşaması, dünyanın birçok ülkesinde gıpta ile bakılan bir özellik olmasının yanında gözyaşının eksik olmadığı yüzyılımızın talihsiz süreci içerisinde bir sükunet havzası niteliğindedir. Bu müstesna güzelliğin yaşatılması ve gelecek nesillere daha da arttırılarak aktarılması en önemli görev olarak karşımızda durmaktadır. Dini ve Milli günlerimiz, millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten hissettiğimiz, mutluluklarımızı paylaştığımız özel günlerimizdir. Bizleri milletçe sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olan, bu güzel Ramazan akşamında köklü bir anlayışın, binlerce yıllık bir geleneğin bir başka halkasını yaşıyoruz. Bizden öncekilerin ilimizde inşa ettiği, sizlerin de dört elle sarıldığı hoşgörü kültürü toplumsal barışın sağlanmasında, ilişkilerin düzeltilmesinde veya farklı inanç gruplarının birbirlerine karşı saygılı olmalarında sağladığı faydalar tartışılamaz. Geçmişte ve günümüzde zaman zaman bu birlikte yaşama kültürünü zaafa uğratmak adına bazı girişimler olmuştur. Ancak hepimizin ortaya koyduğu sağduyu, bu girişimleri sonuçsuz bırakmış ve art niyetli insanların amaçlarını akamete uğratmıştır. Bundan sonra da İlimizin, Ülkemizin iç huzur ve barışını tesis etmek, bu konuda özen göstermek konusunda hepimiz bilinçli olmaya özen göstermeliyiz” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …