27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Öğrenciler İstiklal Marşı’nı Güzel Okumak İçin Yarıştı

Minik Öğrenciler İstiklal Marşı’nı Güzel Okumak İçin Yarıştı

Tercan Mamahatun 17 Şubat İlk okulunda İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.7 öğrencinin katıldığı Yarışma sonunda 1/A sınıfı öğrencisi Elif Su Çağlar birinci oldu.
Okul salonunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Güneş,Okul Müdürü Erol Navrozoğlu,öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı.
Yarışmada konuşan Okul Müdürü Erol Navrozoğlu, amaçlarının çocukların sosyal açıdan bu tür etkinliklerle hem öz güvenlerini geliştirmesi,hem de sosyalleşmeleri açısından katkı sağlamak olduğunu belirterek,” Onun zihninde gelecekte bir yer etme adına yapılan bir çalışmadır.
Bu tip faaliyetlerin ilçemiz genelinde yaygınlaşmasını arzu ediyoruz” dedi.
İstiklal Marşının Türk Milletinin destanı olduğunu vurgulayan Navrozoğlu,” İstiklal Marşı milletimizin bağrından çıkan, okunduğu zaman kimi zaman ağlatan, kimi zamanda duygulandıran, kimi zaman mutluluktan havaya uçuran çok önemli bir marştır.
Bu marş, ülkemizi karanlıktan aydınlığa giden ve sonsuza kadar Türk milletinin bağrında ve kalbinde yaşayacak önemli bir destan ve marştır.
Okulumuz adına gurur verici böylesi bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize,yarışmayı renklendiren öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra yarışmaya geçildi.Ana sınıfı,1.2.3 ve 4. Sınıflardan toplam 7 öğrencinin katıldığı yarışmada minik öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşında zaman zaman duygulu anlar yaşandı.
Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 1/A sınıfı öğrencisi Elifsu Çağlar birinci oldu.
Program yarışmaya katılan tüm öğrencilere okul müdürü Erol Navrozoğlu ve Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Güneş tarafından çeşitli hediyelerin verilmesiyle son buldu.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …