11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Muhtarlardan Afrin Operasyonuna Destek

Muhtarlardan Afrin Operasyonuna Destek

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna bağlı Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Oğuz Tekcan ve mahalle muhtarları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Afrin’deki ’Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi. Muhtarlar daha sonra askerlik şubesi önünde basın açıklaması yaptı.
Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Oğuz Tekcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu üyesi Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin kuzey batısında Afrin bölgesinde PKK, KCK, PYD ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek için yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz. Harekat esnasında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet geride kalan sevdiklerine ve yüce Türk milletine sabırlar dilerken yaralı ve gazi olan kardeşlerimize yüce Mevla’dan sağlık ve sıhhatler dileriz. Bizler Erzincan köy ve mahalle muhtarları derneği üyesi muhtarları olarak diyoruz ki: Bu dünya görsün ki Türk milletinin siyasi görüşü ne olursa olsun biz savaşta devletimizin ve askerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bizlere vereceği her türlü göreve hazır olduğumuzu seve seve bu vatan için canımızı vereceğimizin bilinmesini arz ederiz. Yüce Mevlam bu harekatta kahraman Türk ordumuzu Muzaffer eylesin Allah Mehmetçiğimize güç ve kuvvet versin tüm dualarımız onlarla birlikte olsun” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …