25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Mumcu: Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi Var

Mumcu: Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi Var

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlü 2016- 2017 yaz spor okullarının açılışını yapıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Burak Mumcu, 34 branşta çalışmaların başladığını ve yaz boyunca öğrenciler için iyi bir aktivite olacağını dile getirdi.
Gençlik Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki çeşitli alanlarda öğrencilere eğitim veren branş salonlarında öğrencilerin daha verimli bir yaz dönemi geçirilmesi amaçlanıyor.
Konuyla ilgili olarak açıklamarda bulunan Mumcu; “Yaz spor okullarımızın açılışını yaptık. Toplam 34 branşta ve 4 engelli branşında spor çalışmalarımız başladı.
Çok yoğun bir ilgi var. Geçen sene 4 Bin 700 idi, bu sene %15’lik bir artış var. Şimdiden Temmuz ayının ilk haftası kayıtlarda belli oldu. Yüzme havuzumuzda oldukça fazla doluluk oranlarına ulaştık. Artık orada ek antrönörlerle, ek kurslarla sayıyı artırmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz gençlik faaliyetlerine, kuran kurslarına,gençlik merkezinde de yaptığımız diğer faaliyetlere de yoğun bir katılımla devam etmekteler.Buradan tüm ailelere bir aylığına da tatile gelmiş olsalar dahi 15 gün tatile gidecek olsalar dahi her dönem kayıtlarımız eylül’e kadar devam edecek .Eylül’e kadar çocuklarımızı gençlik spor il müdürlüğümüzün ve gençlik merkezimizin faaliyetlerine katılmaya ben buradan davet ediyorum, teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …