Home Buradasınız/ Uncategorized Buradasınız/ Müslümanları Hedef Alan Saldırıları Lanetliyoruz

Müslümanları Hedef Alan Saldırıları Lanetliyoruz

İngiltere’nin başkenti Londra’da ve ABD’nin Virginia eyaletinde Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen terör saldırılarının ABD ve Batı’da İslamafobi’nin gerek medya gerekse devlet yetkilileri tarafından tırmandırılmasının bir sonucu olduğuna dikkati çeken Erzincan Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, “Müslümanları hedef alan bu saldırıları nefretle lanetliyor, kınıyor, yükselen bu islamafobik saldırıların önüne geçilmesi için gereken tedbirlerin bir an önce alınmasını istiyoruz” dedi.
Londra’nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınlarında bir kişinin kullandığı minibüsü teravihten çıkan Müslümanların üzerine sürmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 10 kişi de yaralandı. ABD’nin Virginia eyaletinde ise camiye gitmek isteyen 17 yaşındaki bir genç kız uğradığı saldırı sonucu öldü.
Yaşanan bu terör saldırıları üzerine bir açıklama yapan Erzincan Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakir Yıldız, Batı ve ABD yıllarca İslamafobik açıklamalarla adeta bu toplumlarda yaşayan Müslümanları açık hedef haline getirmiştir. Ardı ardına Müslümanlara karşı yapılan bu terör saldırılarını şiddetle kınıyorum.
Terör kimden ve nerden gelirse gelsin terördür. Batı’nın ve ABD’nin artık üç maymunu oynamayı bırakıp Müslümanlara yönelik bu terör saldırılarına karşı ciddi önlemler alması gerekmektedir. Bunun birinci adımı da İslamafobi söylemlerinin biran önce durdurulması barış ve kardeşlik dini olan İslam’ın terörle ilişkilendirilmesinden bir an önce vaz geçilmesidir” dedi.
Batın’ın ve onun zihniyetinde olan ABD’nin her zaman Müslümanlara karşı iki yüzlü bir yaklaşım sergilediğine dikkati çeken Yıldız, “Müslümanlar’a yapılan terör saldırılarında Batı ve ABD medyasının sessiz kalması ya da küçük haberlerle saldırıların geçiştirilmesi kabul edilemez bir durumdur. Terör saldırısına uğrayanın her hangi bir ırk veya inanç mensubu olması teröre karşı tepkimizi etkilememelidir.
Terör bir insanlık suçudur ve bu saldırılar karşısında tüm insanlık ayağa kalkmalıdır. Maalesef Batı medyası tarafından İslamafobinin kışkırtılması, Müslümanlara yönelik saldırılarının Batı medyası ve yetkililer tarafından geçiştirilmesi adeta Müslümanları hedef tahtası haline getirmiştir. Batı’da tırmanan terör saldırıları endişe vericidir ve bir an önce ciddi tedbirler alınmalıdır” ifadelerine yer verdi.
Dünyanın bir çok bölgesinde Müslümanların baskı ve zülüm altında olduğunu söyleyen Yıldız açıklamasına şöyle devam etti: “Bu sorunların en etkili çözümü İslam Birleşmiş Milletleri’nin kurulmasıdır. Doğu Türkistan’da, Arakan’da, Filistin’de, Suriye’de ve dünyanın bir çok yerinde Müslümanlar’a yaşatılan zulme karşı güçlü ve etkili bir şekilde dur diye bilmenin yolu İslam Birleşmiş Milletleri’nin kurulmasıdır. Batı’da ve ABD’de yükselen İslamafobiye karşı en etkili ve güçlü bir şekilde karşı koymanın yolu da yine İslam Birleşmiş Milletleri’nin kurulması ile olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Diğer Haberler

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99. Yıl Dönümü

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. yıl dönümü …

Müftü Çetin, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” Münasebetiyle Erzincan Valiliği’ni Ziyaret Etti

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” münasebetiyle kendilerini ziyarete gelen Erzincan İl …