11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür”

“O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram Annelr Günü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladılar.
Yayımladıkları mesajlarında; “Büyük anlamlarla yüklü bir anneler gününü idrak ediyoruz. Dinimizin en yüce değeri verdiği “Cennet Analarımızın ayakları altındadır” ilahi hitamıyla müjdelediği O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür.
Analarımız istiklal ve İstikbalimizi bizlere bağışlayan Şehitlerimizin anasıdır.Anadolu’nun vicdanı, Anadolu’nun yüreği, Anadolu’nun sesi ve nefesidir. Analar Aziziye Tabyalarının Nene Hatunu, Balkanların Kara Fatma’sı, Kurtuluş Savaşının kağnı önündeki Elif Anasıdır.
Hayatımızın her safhasında en önemli yeri olan analarımız her zaman baş tacımızdır. 15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı “Dik Durun Ağlamayın Şehitlik Şehadet En Büyük Mertebedir” diyen Şehit Komiserimiz Demet Sezen’in mesajı anneler gününde o ulvi duyguyu en güzel şekilde anlatmaktadır. Bu nedenle onlar için ne yapılsa, ne methiyeler yazılsa azdır.
Engin kültürümüzün hemen hemen her sayfasında , Şairlerimizin en güzel şiirlerinde, mısralarında, gülün renginde, bülbülün sesinde, onların sıcak yürekleri vardır.Bu nedenle onların bir kez daha anıldığı günlerde Ana şefkatini yaşayamamış çocuklarımıza ” Öksüz” olduklarını hatırlatacak davranışlardan kaçınmak, şefkat deryası Analarımıza gösterilecek en büyük saygıdır.
Bu düşüncelerle başta Şehit annelerimiz olmak üzere bütün Annelerimizin anneler gününü kutluyor, programa katılan eli öpülesi tüm annelerimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz” dediler.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …