28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür”

“O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram Annelr Günü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladılar.
Yayımladıkları mesajlarında; “Büyük anlamlarla yüklü bir anneler gününü idrak ediyoruz. Dinimizin en yüce değeri verdiği “Cennet Analarımızın ayakları altındadır” ilahi hitamıyla müjdelediği O İnsanlar için yılın her günü, hatta ömrün tamamı Anneler Günüdür.
Analarımız istiklal ve İstikbalimizi bizlere bağışlayan Şehitlerimizin anasıdır.Anadolu’nun vicdanı, Anadolu’nun yüreği, Anadolu’nun sesi ve nefesidir. Analar Aziziye Tabyalarının Nene Hatunu, Balkanların Kara Fatma’sı, Kurtuluş Savaşının kağnı önündeki Elif Anasıdır.
Hayatımızın her safhasında en önemli yeri olan analarımız her zaman baş tacımızdır. 15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı “Dik Durun Ağlamayın Şehitlik Şehadet En Büyük Mertebedir” diyen Şehit Komiserimiz Demet Sezen’in mesajı anneler gününde o ulvi duyguyu en güzel şekilde anlatmaktadır. Bu nedenle onlar için ne yapılsa, ne methiyeler yazılsa azdır.
Engin kültürümüzün hemen hemen her sayfasında , Şairlerimizin en güzel şiirlerinde, mısralarında, gülün renginde, bülbülün sesinde, onların sıcak yürekleri vardır.Bu nedenle onların bir kez daha anıldığı günlerde Ana şefkatini yaşayamamış çocuklarımıza ” Öksüz” olduklarını hatırlatacak davranışlardan kaçınmak, şefkat deryası Analarımıza gösterilecek en büyük saygıdır.
Bu düşüncelerle başta Şehit annelerimiz olmak üzere bütün Annelerimizin anneler gününü kutluyor, programa katılan eli öpülesi tüm annelerimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz” dediler.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …