Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğrencilere Ağaç Sevgisi Aşılanıyor

Öğrencilere Ağaç Sevgisi Aşılanıyor

21 Mart Dünya Ormancılık haftası olması münasebeti ile Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından okullarda sarıçam fidanı dağıtarak öğrencilere orman bilinci ve ağaç sevgisi aşılanıyor.
Erzincan’da şuana kadar 26 okula fidan dağıtan Orman İşletme Müdürlüğü 27’nci okul olarak Salih Erkan İlkokulunda 80 öğrenciye 80 fidan dağıtımı yaptı. Öğrencilere fidanların anında şapka ve balon hediyeler verildi. Ayrıca okul bahçesine dikilmek üzere getirilen sarıçam fidanları öğrenciler ile birlikte dikimi yapıldı. Dikim esnasında Orman İşletme Müdürlüğü ağaçlandırma, toprak muhafaza şefi Yalçın Seyis tarafından dikim teknikleri öğrencilere anlatıldı. Daha sonra öğrenciler örendikleri bilgi ile çam fidanlarını okullarının bahçesine diktiler. Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz yapılan etkinliğin amacı hakkında bilgiler verdi. Sağsöz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Orman haftası münasebeti ile orman işletme müdürlüğümüzü okulumuzda ağırlıyoruz. Ormanlar dünyamızın ciğerleri sayılır. Sağlıklı bir yaşam için ormanlar olmazsa olmazlarımızdandır. Bizlerde bu yaşlarda çocuklarımıza orman sevgisini aşılamak, ağaç sevgisini aşılamak amacı ile böyle bir program düzenledik. Orman işletme personeline teşekkür ediyoruz” dedi. Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma, Toprak Muhafaza Şefi Yalçın Seyis ise, öğrencilerin orman bilincinin yerleştirilmesi adına okullarda fidan dikimi ve dağıtımı yapıldığını ifade etti. Seyis konuşmasında şunlara değindi; “21 Mart dünya ormancılık günü münasebeti ile okullarımızı ağaçlandırmaya devam diyoruz.  Bugünkü okulumuz 27’nci okul olmak üzere devam etmektedir. Bugünkü okulumuzda 80 öğrenciye fidan dağıttık. Okullarda dağıtılan sarıçam fidanları okul bahçelerine mümkün oldukça dikmeye çalıştık. Öğrencilere ormancılı ile ilgili şapkalar balonlar ve fidanlar hediye ettik. Fidan dikimini anlattık. Fidan dikimi sonrasında doğa bilinci ve ormancılık ile ilgili konferans veriyoruz” dedi. Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma, Toprak Muhafaza Şefi Yalçın Seyis ise, öğrencilerin orman bilincinin yerleştirilmesi adına okullarda fidan dikimi ve dağıtımı yapıldığını ifade etti. Seyis konuşmasında şunlara değindi; “21 Mart dünya ormancılık günü münasebeti ile okullarımızı ağaçlandırmaya devam diyoruz.  Bugünkü okulumuz 27’nci okul olmak üzere devam etmektedir. Bugünkü okulumuzda 80 öğrenciye fidan dağıttık. Okullarda dağıtılan sarıçam fidanları okul bahçelerine mümkün oldukça dikmeye çalıştık. Öğrencilere ormancılı ile ilgili şapkalar balonlar ve fidanlar hediye ettik. Fidan dikimini anlattık. Fidan dikimi sonrasında doğa bilinci ve ormancılık ile ilgili konferans veriyoruz” dedi.  Son olarak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından öğrencilere doğa bilinci, orman bilinci ve ağaç sevgisini anlatan konferans veridi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …