22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğrencilere Bağlama Kursu Verildi

Öğrencilere Bağlama Kursu Verildi

Tercan Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu bağlama kursu sona erdi. Tercan Anadolu Lisesinde müzik öğretmeni Yusuf Ozan Özcan tarafından hafta içi 17/19 saatleri arası verilen kursa 14 öğrenci katıldı. Müzik Öğretmeni Yusuf Ozan Özcan, öğrencilerin ders sonrası boş zamanları değerlendirmeleri ve sosyal faaliyetlerini artırmaları konusunda kursun önemli olduğuna dikkati çekerek, “Bu kursla Türk Halk Müziğinin ve kültürümüzün önemli bir unsuru olan bağlamayı yaşatmak ve bunu nesiller boyu devam ettirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Suat Işık, “Anadolu Lisesi 7 ay boyunca hafta içi Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe ve Cuma günleri müzik öğretmeni Yusuf Ziya Özcan tarafından haftada 5 gün olarak verilen bağlama kursuna ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerinden toplam 14 kursiyerin katıldığını belirterek, 30 Mayıs itibariyle tamamlanan bağlama kursunun 232 saat sürdüğünü söyledi. Gençleri sanata yöneltmek,onları her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için bu tür kursların açılmasının önemine değinen Işık,” Kursumuz çok büyük ilgi gördü. Bu kurstan öğrencilerimiz keyif aldı. Öğrencilerimiz hem öğrendi hem de eğlendi. Kursiyerlerimizin boş zamanlarını faydalı ve yararlı bir şekilde geçirmelerini sağlama ve sosyalleşmeleri amacı ile kursumuzu açtık” dedi. Işık Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verileceğini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …