Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğrencilerin Taşıma Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Öğrencilerin Taşıma Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Okul servis araçları ile taşımalı eğitim servis araçlarının karıştığı kazaları sıfıra indirmek ikinci eğitim-öğretim döneminin en önemli hedefi olmak durumundadır. Bu sorumluluk bilinci içerisinde, ilgili kamu idareleri, meslek kuruluşları, taşımayı fiilen gerçekleştiren şoförler ile taşınan öğrencilerin temsilcilerin katılımıyla geniş katılımlı toplantı Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya; Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, İl Emniyet Müdürü ve İl Trafik Şube Müdürü, Jandarma Komutanı, İl Millî Eğitim Müdürü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü, Şoförler Odası Başkanı, taşımalı ve okul servisi bulunan okulların müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve servis şoförleri katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; yaptığı açılış konuşmasında “2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle okul çağındaki çocuklarımızın servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymaksızın okula göndermelerini ve aynı şekilde evlerine dönüşlerini sağlamak, daha güvenli okul yolu oluşturmak amacıyla trafik güvenliğini artırıcı tedbirlerin alınmasını ve bunların sürdürebilirliği, yetkili kurumlar ile paydaşların ödev ve sorumluluğundadır. Toplantının bir amacı da karşılaşılan sorunlar, çözüm yolları ve alınacak tedbirlerdir” dedi.
Toplantıya katılan il müdürleri konunun önemine binaen gerekli açıklamaları ve alınması gereken önlemler ve tedbirleri üzerinde açıklamalar yaptılar.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …