23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Öğrenen Lider Öğretmen” Semineri düzenlendi

“Öğrenen Lider Öğretmen” Semineri düzenlendi

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)’la yapılan protokol doğrultusunda Kemaliye ilçesinde ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik ‘Öğrenen Lider Öğretmen’ semineri yapıldı.
Seminere Kaymakam Mustafa İlhan ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli’de katıldı.
Kemaliye Eğin İstiklal Ortaokulu konferans salonunda ilçe merkezi ve köy okullarında görevli ilk ve orta okul öğretmenlerinin katılımıyla düzenlenen seminerde, öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendiği açıklandı.Eğitimde Öğretmen Akademisi Vakfı ÜyeleriErcan Anar,Özcan Doğan tarafından; Etkili iletişim, Dirençle baş etme, Takımı yönetme ve öğrenme liderliği, Akış ve ritmin sürekliliği, Kurallar ve uygulama adımları, sorun davranışların yönetimi, olumlu davranışların pekiştirilmesi, ölçme ve değerlendirme konuları ve uygulamaları gerçekleştirildi, vakıf hakkında genel bilgilendirme yapıldı.
Seminerde ayrıca,yapılan projelerin, anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde görev yapan öğretmenleri, yöneticileri ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireyleri kapsadığını ve geliştirdikleri programların birincil hedefinin, 21.yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin gelişimlerini desteklediğini belirtildi.
Kemaliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli ise verilen eğitimle ilgili yaptığı açıklamada eğitim seminerlerimiz inşallah hız kesmeden devam edecek. Bu eğitimlerin hem öğretmenlerimiz için hem de öğrenciler için çok faydalı olacağına kanaatim tamdır. Bu eğitimlerde öğretmenlerimiz hem eğitim alacaklar hem de eğlenecekler.Yani eğlenerek öğrenecekler .
Klasik ve verimsiz eğitim metodları yerine öğrenciyi merkeze alan çözüm odaklı lider öğretmenlerden oluşan bir eğitim teşkilatı oluşturmaya dönük çok önemli bilgilerin paylaşıldığı seminerin ilçeye büyük katkı sağlaması ümit ediyorum.
Programım gerçekleşemesin de emeği geçen ORAV üyelerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …