23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Okulum Uzakta Öğretmenim Yanımda”

“Okulum Uzakta Öğretmenim Yanımda”

Kemah Hacı Kamer Torun Ana Okulu müdürlüğünce yürütülen ‘Okulum Uzakta Öğretmenim Yanımda Projesi ‘ kapsamında belirtilen köy ziyaretleri yapılıyor.
Minik öğrenciler öğretmenleri Hatice Karaduman, Neslihan Erek, Yasemin Albayrak ve Kenan Polat gözetiminde Ayranpınar köyünde bulunan ana sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler. Ziyaretlerle ilgili bir değerlendirme yapan Hacı Kamer Torun Ana Okulu Müdiresi Hatice Karaduman, “Velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmen ve idarecilerimizle birlikte yürütmekte olduğumuz “Okulum Uzakta Öğretmenim Yanımda projesi Ayranpınar köyüne ziyarette bulunduk.Bu köyümüzde çocuklar ve aileleriyle bir araya geldik. Okulumuz okul öncesi öğretmenleri Neslihan EREK ve Yasemin ALBAYRAK çocuklarla etkinlikler yaparken, Rehber öğretmenimiz Kenan POLAT velilere yönelik çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimin önemi hakkında bilgi verdi. Ulaştığımız çocuklar yapılan etkinlikler sayesinde çok mutlu olurken aileleri de okul öncesi eğitimin önemini yakından görme fırsatı yakaladı. Çocukların gözlerinde gördüğümüz mutluluk bize bu projenin ne kadar doğru olduğunu göstermiştir.Öğrencilerimiz yeni arkadaşlar kazanmanın heyecanını yaşarken farklı bir yaşam ortamı olan köylerle de tanışma imkanı buldular” dedi.
Okulum Uzakta Öğretmenim Yanımda projesinin hedef kitlesinin ilçedeki okul öncesi eğitim çağında olup okul öncesi eğitimden yararlanamayan dezavantajlı çocuklar ve aileleri olduğunu ifade eden Karaduman,” Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bizler bir eğitimci olarak bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitiminden yararlanması ve okul öncesi eğitiminden sonra ilkokula başlamasının çocuk açısından çok daha avantajlı olduğunu düşünerek bu projeyi başlattık. Fakat birçok sebepten dolayı öğrencilerimizin hepsi okul öncesi eğitimden faydalanamıyor.
Hacı Kamer Torun Anaokulu olarak bu projeyi başlatmaktaki amacımız okul öncesi dönem çağında olup okul öncesi eğitimle tanışma fırsatı yakalayamayan dezavantajlı öğrencileri okul öncesi eğitimle tanıştırırken, ailelerinde okul öncesi eğitimi ve çocuk psikolojisi konusunda bilinçlendirmektir. Buradan yol a çıkarak öncelikle çocuklarımızı ve köylerimizi tespit ettikten sonra köylere ziyaretlerimize başladık”şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …