29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Osmanlı Türkçesi” kursu tamamlandı

“Osmanlı Türkçesi” kursu tamamlandı

Kredi Yurtlar Kurumu Tercan M.Refik Şimşek Yurt Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Osmanlı Türkçesi’ kursu tamamlandı.
64 saatlik kursu tamamlayan öğrencilere yurt salonunda düzenlenen törende sertifikaları verildi.Törene Tercan M. Refik Şimşek  Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül ve öğrenciler katıldı.Törende konuşan Yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül,ülkeleri millet yapan v o milleti diğer milletlerden ayıran temel esaslarda birisinin o milletin kullandığı dil ve alfabesi olduğunu belirterek,”Dil fikir dünyasının tezahürü ve kendini ifade edebileceği iletişim aracıdır. Milletin hatırası,ruhu,özü ve mayasıdır” dedi. Osmanlıcanın ecdadımızın kullandığı ve bizlere bıraktığı en zengin,en güzel ve en seçkin miras olduğunu ifade eden Şengül,”Osmanlıcanın zenginliği,sadece geçmiş tarihimizin parlak bir eseri olmasından dolayı değil,aynı zamanda Türkçe,Arapça ve Farsça kelimelerinin seçkinliği ve cümlelerinin tertibinden de kaynaklanmaktadır.”diye konuştu. Dil yaşayan bir organ olduğunu ifade eden Şengül,”. Türk milleti tarih içinde var olmuş ve var olmaya devam edecektir. Geçmişi öğrenmek ve geleceğimize taşımak adına Osmanlı Türkçe’mizi veriyoruz. Osmanlı Türkçesi hepimizin yaşayan dilidir “  diye konuştu.Yurtlarda barınan  üniversite gençliğinin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek,bedensel,zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak,birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek,dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla  eğitsel, sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerini düzenlendiğini vurgulayan Şengül,bu faaliyetlerin,yurtların fiziki yapısının dikkate alınarak öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda belirlendiğini söyledi.Konuşmaların ardından kursiyerlere yurt Müdürü Murat Yaşar Şengül tarafından  sertifikaları verildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …