Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otizm İçin Eller Boyandı

Otizm İçin Eller Boyandı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Özel Hayat Rehabilitasyon Merkezi tarafından Cumhuriyet Meydanında vatandaşlar ellerini boyayarak beyaz renkli afişe el izlerini çıkardı. Etkinliğe gençlerden ilgi yoğundu.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2 Nisan, otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi.
Otizmde eğitimin önemli olduğunu vurgulayan Özel Hayat Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Binali Yıldız; ”Otizm çok karmaşık bir vaka, Türkiye ve dünyada da gittikçe bu vaka artıyor. Son değerlere göre 68 çocuktan biri otizm şüphesiyle dünyaya geliyor. Bizde bu duruma dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Otizmde temel amaç erken yaşta çocuğun eğitimini sağlamaktır. Erken yaşta eğitim başladığı zaman büyük mesafeler kat edilebiliyor ciddi değişiklikler yaratılabiliyor çocuğun gelişmesi üzerinden. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Otizmle ilgili duyarlı olsunlar.” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …