9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otlukbeli Kaymakamı Güngör'den Muhtarlar Toplantısı

Otlukbeli Kaymakamı Güngör'den Muhtarlar Toplantısı

Otlukbeli Kaymakamı Eyüp Güngör,daire amirleri ve muhtarla toplantıda bir araya geldi.
Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Eyüp Güngör Başkanlığında yapılan toplantıya ilgili kurum amirleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı. Toplantının açılışında konuşan Kaymakam Eyüp Güngör,” Devlet olarak kırsal alanda oturan vatandaşlarımıza da en iyi hizmeti götürmek zorundayız. Bu nedenle siz muhtarlarımızla en iyi şekilde diyaloğ halinde olmamız gerekir.
Bu noktada muhtarlarımız çözümünde beraber getirmelidirler.Muhtarlık, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir” açıklamasında bulundu.Toplantıda muhtarlara söz vererek onların istek ve önerilerini dinleyen Kaymakam Güngör,ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyon sağlanmak suretiyle kentimizdeki kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması konusunda hep birlikte gayret sarf edeceklerini dile getirdi.Toplantının sona ermesinin müteakibinde katılımlarından dolayı muhtarlarımıza teşekkür eden Kaymakam GÜNGÖR, kamu yararına olan bu tür toplantıların düzenli olarak yapılacağını ve muhtarlarımızla belirli aralıklara buluşacağını sözlerine ekledi .

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …