2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otlukbeli-Yeniköy’de Ekili Tarım Arazileri Suya Kavuşuyor

Otlukbeli-Yeniköy’de Ekili Tarım Arazileri Suya Kavuşuyor

Otlukbeli ilçesine bağlı Yeniköy ‘deki tarım arazilerini suya kavuşturacak olan Otlukbeli’nin en önemli  projelerinden biri olan ‘Basınçlı Sulama Sistemi’nde sulama kanalları inşaatında çalışmalar  devam ediyor.
Çalışmaların tamamlanmasıyla Yeniköy’de yaklaşık 6000 dönüm ekili tarım arazisi sulamaya kavuşacak.
Otlukbeli İl Genel Meclis Üyesi Recep Gündüz,ilçe için büyük önem taşıyan tarımsal sulama kanalı ve basınçlı boru sisteminde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek,”Bölgeye tabiri caizse büyük bir yatırım gerçekleştirilmektedir.. Bölgemiz insanı açısından hayati önem arz eden bu projenin ivedilikle tamamlanarak, bereketli Yeniköy ovasını su ile buluşacağı günler halkımızın ve çiftçimiz tarafından dört gözle beklenmektedir. Yeniköy’de 6000 dönümlük ekili tarım arazisini sulayacak olan sulama kanalları yapımında bugüne kadar 1000 metrelik alanda çalışmalar tamamlanmıştır.Çalışmaların 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanmıştır. İnşallah bu bereketli toprakları yeniden eski güzel günlerine kavuşturacağız.Otlukbeli İl Genel Meclis üyesi olarak bu projenin bir an önce hayata geçirilmesini sağlamak adına gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz ve bu çalışmaların hızla ilerlemesi için her türlü desteği veriyoruz.
Otlukbeli ve bölgenin tarım alanındaki gelişmesinde Basınçlı Sulama sisteminin önemi büyüktür.Bu Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Başbakanımız Binali Yıldırım’a,Erzincan Milletvekillerimiz Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram’a ve Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a ilçem adına çok teşekkür ediyoruım”dedi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …