28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otlukbeli’nde basınçlı sulama şebekesi çalışmaları sürüyor

Otlukbeli’nde basınçlı sulama şebekesi çalışmaları sürüyor

Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde geçtiğimiz yıl başlatılan basınçlı sulama şebekesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı ilçede, tarım arazilerinin ekilebilirliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla, Erzincan İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan basınçlı sulama şebekesinin startı verildi. Erozyonun da önüne geçildiği sistemle binlerce dönümlük tarım arazisi sulanıyor.
Otlukbeli Meclis Üyesi Recep Gündüz yaptığı açıklamada, Otlukbeli tarımda ve hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçe olduğunu hatırlatarak; “ basınçlı sulama sistemi sayesinde zaman ve verimlilik anlamında ilçemize çok daha faydalı olacak, bu sistemde toprak erozyonu olmadığından verimi artıyor.
Şu anda ilçemizin gurup köyleri için Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma Başkanlığında (DAP) yaklaşık 1 milyon 350 bin TL’lik yeni proje çalışmamız devam ediyor. Bu hizmetler ilçemizin önceliği olmalı. Bu husus da bizlere katkı sunan Sayın Basbakanımız Binali Yıldırım’a milletvekillerimize ve Sayın Valimiz Ali Arslantaş’a ile Meclis Başkanımız Ünal Tuygun’a teşekkür ederim.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …