Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Polat: 9 Yıldır 250 öğrenciye hizmet vermekteyiz

Polat: 9 Yıldır 250 öğrenciye hizmet vermekteyiz

Erzincan Kızılay Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Psikolog İsmet Polat yaklaşık “9 yıldır 250 öğrenciye hizmet vermekteyiz” diyerek basın toplantısı düzenledi ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Psikolog İsmet Polat yaptığı açıklamasında; “Biz Kızılay Rehabilitasyon Merkezi olarak yaklaşık 9 yıldır 250 öğrenciye hizmet vermekteyiz. Öğrencilerimiz zihinsel, bedensel, yaygın gelişimsel ve özel öğrenme güçlüğü şeklinde öğrenciler. 0- ile 50 yaş arası öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Özellikle bedensel engelli ve yaygın gelişimsel, zihinsel öğrenciler ne kadar erken eğitim alırsa o kadar faydalı olur. Yaygın gelişimsel anlamda özellikle küçük yaşta 5 yaşından önce yaptığımız hizmetlerde ciddi şekilde sonuçlar elde etmeye başladık. Çocuklarımız daha da sosyalleşmeye başladı. Toplumsal uyumları ciddi şekilde artmaya başladı. Öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimizde okul çağında değil de okul öncesi dönemde fark edilip hizmet verdiğimizde o çocuklarımızın da okul döneminde hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitimlerinin daha iyi olduğunu gördük. Zihinsel engelli çocuklarımızda da yine bunlar okul öncesi dönemde sıkıntı yaşamayan sonradan problem olduğu ortaya çıkan bireylerdir. Bu öğrencilerimize de uyum sağlatıp normal hayata dönmelerine yardımcı olduk. Yine özel öğrenme güçlüğü dediğimiz problemli öğrencilerimiz aslında bunların hiçbiri problemli değil sadece algılamalarından oluşan bazı problemlerden dolayı sıkıntı yaşıyorlar. Son derece zekiler bu öğrencilerimiz. Sadece öğrenme ve iletişimde güçlük çekiyorlar. Bu öğrencilerimize verdiğimiz hizmetlerde okulda daha hızlı öğrenmeye başlıyorlar ve başarıları artıyor. Bu çocuklarımız özel öğrenme desteği ile hizmet verdiğimizde hem okulda normal destek programlarından faydalanmaktadır hem de burada birebir eğitimlerimizde faydalanmaktadır. Biz eğitimlerimizi haftada iki saat şeklinde veriyoruz. 45 dakika bireysel eğitim, son dakikalarda da aileye verdiğimiz hizmetlerle eğitimimizi devam ettiriyoruz. Evden alıp deneyimli eğitimcilerimiz vasıtası ile getirip hizmetimizi veriyoruz. Tüm masrafları kurumumuz karşılamaktadır. Bunun karşılığında da devletin bireysel eğitime verdiği hizmet karşılığında bu hizmetimizi sürdürüyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …