15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Erzincanlılarla Buluştu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Erzincanlılarla Buluştu

Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü’nün konuğu olarak Erzincan’a geldi.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından, “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri – İslam Tarihi Sohbetleri” programı kapsamında ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Erzincan İl Müftülüğü konferans salonunda üniversiteli öğrenciler ve Erzincan halkıyla buluştu. Program Büyük Piyale Camii İmam Hatibi İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı.
Kısa bir selamlama konuşması yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu Beye teşekkür ederim hoşgeldiniz ifadelerini kullandı.
Söyleşisi için sahneye davet edilen Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu büyük coşku ile karşılandı.
Öncelikle Erzincan’da olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Hatipoğlu, Dün televizyon programında idim şimdi sizlerle birlikteyim iyiki buradayım hepiniz hoş geldiniz dedi.
Daha sonra Çınaraltı Gençlik Söyleşileri – İslam Tarihi Sohbetleri söyleşisini yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu öğrencilerin sorularını da içtenlikle cevapladıktan sonra öğrencilerin resim çekilme isteklerinide kırmadı.
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun söyleşisinden sonra Kredi Yurtlar Kurumu öğrencileri arasında kura ile belirlenen 3 kişiye tablet hediye edildi.
Müftülük Konferans salonunda gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Kredi Yurtlar Kurumu Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı İbrahim Semizoğlu, Kurum Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Program sonunda Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Erzincan’ı Temsilen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na bakır tepsi hediye edildi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …