Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ PTT Çalışanları Erzincan’da Birlik Haber Sen’le yola devam dedi

PTT Çalışanları Erzincan’da Birlik Haber Sen’le yola devam dedi

Birlik-haber Sen Erzincan’da yeniden yetkili sendika oldu. Erzincan PTT Başmüdürü Metin Ağdaş Başkanlığı’nda yapılan ve Sendika temsilcilerinin de katıldığı mutabakat toplantısında Birlik Haber-Sen toplam 116 üyeyle yetkili sendika olmayı başardı.
Yeniden aldıkları yetkiyi tüm PTT çalışanlarının menfaatleri doğrultusunda kullanacaklarını belirten BHS İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, “Türkiye Genelinde ve Erzincan’da Hızla büyüyen ve büyümeye devam eden sendikamız, bugün Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de üyelerinin verdiği güven ve destekle yeniden 116 üyesiyle yetkili sendika oldu” dedi.
Türkiye Genelinde Yetkisini üye sayısını artırarak devam ettiren Birlik Haber-Sen Genel Merkezi ve Erzincan Birlik-Haber Sen kendisi dışındaki 3 sendikanın toplamından daha fazla üye sayısını elde ederek 116 üyeyle yetkili sendika olmayı başardı. Alınan sonuçlara göre Erzincan Birlik Haber-Sen 116 , Türk Haber-Sen 21 ve Bağımsız Haber-Sen 9, KESK Haber-Sen 5, üye sayısı elde etti.
Erzincan Birlik-Haber-Sen yetkisini devam ettirdi. 2013 yılında 1 kişi farkla aldığı yetkiyi 2014 yılında farkı 55 kişiye çıkararak tarihi bir fark atan Erzincan Birlik Haber-Sen 2015 yılında farkı 73’e çıkarmış, 2016 yılında ise en yakın rakibine 91 farkı yakalayan Birlik Haber-Sen 2017 yılında ise fark 95 olarak yetkiyi devam ettiren Birlik Haber-Sen 2013 Yılı Aralık Ay’ında İl Temsilciliği görevine atanan Mustafa Sevilir ile Erzincan’da 4 yıl içersinde tarihi başarılar elde etmeyi başardı.
SEVİLİR EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Erzincan PTT Başmüdürlüğü ve bağlı Merkez Müdürlüklerinde çalışan PTT çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirten Birlik-Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir yaptığı kısa açıklamada ; Gösterilen güvene layık olacağız. Bu anlamlı teveccühten dolayı tüm üyelere teşekkür ederken kısa zamanda büyük işler başardıklarını söyledi. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Sevilir açıklamasında, “Birlik Haber-Sen dışında Erzincan PTT Başmüdürlüğü ve bağlı merkezlerinde 3 adet sendika faaliyet göstermektedir. Birlik Haber- Sen üye sayısı olarak ilimizde yaptığı başarılı çalışmalarla kendisi dışındaki diğer 3 sendikanın toplam üye sayısından fazla üye yaptığı gibi Erzincan’da sendikacılığa yeni bir nefes ve ses getirmiştir. Bizler laf değil icraat sendikacılığı yapıyoruz. Sadece sayım zamanı ve basın önünde değil 365 gün 7/24 hizmet anlayışı ile memur üyelerimize hizmet veriyoruz. Birlik Haber-Sen İl Temsilcisi olarak bize teveccüh göstererek ilimizde açık ara yetkili sendika olmamızda destek olan tüm üyelerimize, Ednan Cihanbaş, Nihat Işık, Muammer Öcal, Sebahattin İlhak’a , Salih Kesik’den oluşan yönetim kurulu üyelerine ve işyeri temsilcileri Eyüp Kömür ve Ysusf Bebek’e desteklerinden dolayı Birlik Haber-Sen Genel Başkanımız, Genel Başkan Ömer Budak, Genel Başkan Vekili Gürbüz İnaltekin Genel Başkan Yardımcılarımız Cengiz Bekar, Ahmet Karagöz, Muzaffer Bozkurt, Cüneyt Özban’dan oluşan Genel Merkezimize ve PTT’de üyelerimizin sıkıntılarını can kulağıyla dinleyen Başmüdürümüz Metin Ağdaş’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ
Birlik-Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir, “Biz Erzincan’da yetkili sendikayız. Bu demek ki; her çalışanın sorunu ve isteği bizim için önemli. Çalışanların mutlu ve hak ettikleri kazanımları yerelde elde etmeleri için çaba göstereceğiz. Birlik Haber-Sen özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışır. Yetki sarhoşluğu içinde olmayacağız. Sorumluğumuzun bir kat daha arttığının farkındayız. Bize olan güveni boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız. Genel Yetkimizin ilimize, sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …