2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ PTT Eğitim Merkezi kursiyerleri kan bağışında bulundu

PTT Eğitim Merkezi kursiyerleri kan bağışında bulundu

Kızılay Kan Merkezi Erzincan Şubesi Kan Bağışı Kampanyalarını sürdürüyorErzincan PTT Eğitim Merkezi’nde kan bağışı toplama işlemleri için tahsis edilen kan bağışı otobüsünde kan toplamaya devam eden yetkililer bu sayede birçok kan bağışçısına ulaşmayı amaçlıyorlar.
PTT Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte PTT Eğitim Merkezi’ndeki kursiyerler ve personeller kan bağışında bulundular. Etkinlikte kan bağışında bulunan Erzincan PTT Başmüdürü Metin Ağdaş ise kan bağışında bulunmanın hem insan sağlığı açısından hemde hayat kurtarma açısından çok önemli yeri olduğunu belirterek, tüm vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi.
Başmüdür Ağdaş; “Erzincan halkını kan bağışında bulunmak üzere bekliyoruz. Bilindiği gibi kan bağışının faydaları çok büyüktür. Kan bağışı ile kandaki yağ oranı yüzde elli oranında düşmektedir. Kan bağışında bulunun donörler düzenli kan bağışında bulunmaları halinde genç bir insanın 20-25 yaşındaki insanın kemik iliği gibi genç kalabilmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda yılda en az bir kez kan bağışında bulunan insanların kalp ve damar hastalıklarına yakalanma oranlarının büyük ölçüde en aza indiğini göstermektedir. Bu yüzden hem kendi sağlığımız hem de başka tanımadığımız insanların sağlığına kavuşmaları için kan bağışında bulunmalıyız” dedi.
Kan bağışında bulunan vatandaşlar ise kan bağışının hem insanın kendi sağlığı açısından hem de sosyal açıdan çok önemli olduğuna dikkat çeken kan bağışı yetkilileri ise vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ettiler.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …