22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ PTT Genel Başkan Yardımcısı Canbolat Erzincan’da

PTT Genel Başkan Yardımcısı Canbolat Erzincan’da

Bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak için Erzincan’a gelen PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat, burada Erzincan’daki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İlk olarak Erzincan’daki Merkez PTT binasını ziyaret eden Canbolat buradaki çalışanların sorunlarını yerinde dinledi.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat’a Erzincan PTT Başmüdürü Metin Ağdaş, Birlik Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir ve PTT yöneticileri eşlik etti.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Canbolat daha sonra Erzincan PTT Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek hizmet binası hakkında bilgiler aldı. Burada yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler alan Canbolat ptt çalışanlarına çalışmalarında başarılar diledi.
PTT Genel Müdür Yardımcısı Canpolat beraberinde Erzincan PTT Başmüdürü Metin Ağdaş, Birlik Haber-Sen Erzincan İl Temsilcisi Mustafa Sevilir ve PTT yöneticileri ile Erzincan şehir merkezinde yaptığı ziyaretlerin ardından Üzümlü ilçesine geldi. Burada ilk olarak Üzümlü PTT Merkez Müdürlüğü’ne uğrayarak incelemelerde bulunan Canpolat, Müdürlüğü gezip çalışanlarla sohbet etti. Canpolat ardından Müdür Şerif Karakoç’tan brifing alıp özellikle ilçeye yapılması planlanan yeni PTT Hizmet binası hakkında bilgileri aldı.Ardından Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’yı makamında ziyaret eden Canpolat, ilçeye yapılacak olan yeni PTT binasının arsa ve diğer imar konuları hakkında Başkan Sazlı ile bilgi alışverişinde bulundu.Burada bir açıklama yapan PTT Genel Müdür Yardımcısı Canpolat, ilçeye yeni bir PTT binası yapmayı planladıklarını belirterek “Üzümlü merkez nüfusu ile Erzincan ilinin en büyük nüfusuna sahip bir ilçe. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Üzümlü’ye yerleştirilen Ahıskalı soydaşlarımızın da gelmesi ile birlikte nüfus daha da artmış olup PTT Merkez Müdürlüğü’müzde işlem yoğunluğu da buna bağlı olarak artmış durumda. Burada arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz görüşme sonucunda da mevcut hizmet binamızın yeterli olmadığını gördük.
Bizde daha önce çalışmalarına başladığımız yeni hizmet binası için ilçenin nüfus yoğunluğunun daha çok olduğu ve ayrıca Ahıskalı soydaşlarımızın da yerleşim alanı yakın bir alana yeni bir hizmet binası yapmaya karar verdik. Üzümlü Belediyesinden yapmış olduğumuz arsa talebi işleme alınmış olup şu anda süreç devam etmektedir. Başkanımızla yaptığımız görüşmede arsanın son durumunu değerlendirdik. İnşallah en kısa zamanda çalışmalar tamamlanıp Üzümlü’de yeni hizmet binasının yapımına başlanılacaktır.” dedi.Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sağolsun Sayın Genel Müdür Yardımcımız bugün ilçemize gerçekleştirdiği ziyaretle birlikte bizi de ziyaret etti.
Üzümlü için yapılması planlanan yeni hizmet binası için bilgi alışverişinde bulunup arsa konusunda detayları görüştük. Üzümlü için daha modern ve büyük bir hizmet binası inşallah yapılacak. Kendilerine Üzümlü adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.Ziyaretin ardından Başkan Sazlı tarafından Canpolat’a üzerinde ilçenin fotoğrafının bulunduğu çini tabak hediye edildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …