Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “PTT’den SGK Emeklilerine Promosyon ve İndirim Müjdesi…”

“PTT’den SGK Emeklilerine Promosyon ve İndirim Müjdesi…”

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTTA.Ş.) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında emeklilere promosyon ödemesi yapılmasına ilişkin protokol imzalandı. Protokole göre, emekli aylığını PTT aracılığıyla alanların promosyon ödemeleri, maaş tutarlarına bağlı olarak üç grupta yapılacak. Maaşı 1000 TL’den az olanlara 300 TL; 1000-2000 TL arasında olanlara 375 TL; 2000 TL’den fazla olanlara ise 450 TL ödenecek. Emeklilere promosyon ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, belirlenen tutarlar üzerinden tek seferde gerçekleştirilecek. T.C.Kimlik Numarası’nın son hanesi 0 veya 2 olanlar Mart, 4 veya 6 olanlar Nisan, 8 olanlar ise Mayıs ayında promosyon ödemesi alacak.
Maaşını PTT’ye taşıyan emekliler ile ilk maaş tercihi PTT olan emeklilere promosyon ödemesinin yanı sıra bazı avantajlar sunulacak. Söz konusu emeklilere PTT’den yapacakları havale işlemlerinde yüzde 20, ePttAVM üzerinden seçili ürünlerdeki alışverişlerinde yüzde 10 ve PTT Kargo ile gerçekleştirecekleri gönderimlerde yüzde 20 indirim sağlanacak.
Promosyon ödemesi, emeklinin PTT nezdinde iki adet otomatik ödeme talimatı bulunması ve Kredili Mevduat Hesabı veya Kredi Kartı ürünlerinden bir tanesini alması koşulu ile gerçekleştirilecek. PTT promosyon ödemesini emeklinin maaşını üç yıl süreyle aralıksız olarak PTT’den almaya devam etmesi ve buna göre düzenlenen taahhütnameyi imzalaması şartıyla yapacak.
SGK Başkanı Sayın Mehmet Selim BAĞLI, protokol imza törenindeki konuşmasında, emeklilere promosyon ödemesi yapılması konusunda şu ana kadar 25 bankanın 16’sıyla protokol imzaladıklarını belirterek, “Emeklilerimizin yüzde 95’ine ulaşmış bulunmaktayız. En geç Mart ayı içerisinde ödemeler başlayacak” dedi. Sayın BAĞLI, “en büyük iş ortağımız, partnerimiz” diye nitelediği PTT A.Ş. ile yeni bir protokol imzalamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “PTT bu protokolü bir ticari kaygı, kar elde etme amacıyla değil, bir sosyal sorumluluk, bir kamu hizmeti gayesiyle imzalıyor. Bu nedenle PTT’ye ve Sayın Genel Müdürümüze teşekkürlerimi bildirmek isterim” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ise ülkemizin 176 yıllık çınarı, güzide kuruluşu PTT Anonim Şirketi ile Türkiye’nin sosyal güvencesinin temelini oluşturan Sosyal Güvenlik Kurumu arasındaki tarihi işbirliklerine bir yenisini daha eklediklerini belirterek, “Saygıdeğer Bakanlarımızın talimatları ve vizyonları doğrultusunda yaptığımız çalışmalar çerçevesinde bugün önemli bir protokolü daha imza altına alıyoruz.
Bu ülkeye hizmet edenlere biz de hizmet edelim düşüncesiyle bu protokolü imzalıyoruz” dedi. Sayın BOZGEYİK, promosyon ödemesine yönelik bu protokol çerçevesinde emeklilere ekstra bir katkı sağlamayı istediklerini ve bazı PTT hizmetlerinde özel indirim yaptıklarını ifade ederek, “Kargoda yüzde 20, e-ticarette seçili ürünler üzerinden yüzde 10 ve PTT Bank havalelerinde yüzde 20 indirim gerçekleştirdik. Bu vesileyle kurumsal katkımızı, fedakarlığımızı yapmış olduk” diye konuştu. Protokolün ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulunan Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, “Sayın Başkanımıza ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …