29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Ramazan Geleneği Camilerde Sürüyor

Ramazan Geleneği Camilerde Sürüyor

Ramazan ayı ile birlikte camilerde, Mescitlerde ve evlerde günün belli saatlerinde hafızlar tarafından okunan Kur’an-ı dinleyerek ve yüzünden sürerek hatim indirmek çok eskilerden itibaren gelenek haline geldi.
Erzincan Fatih Sultan Mehmet Han Camisinde yaklaşık 50 kişi ramazan ile birlikte ikindi namazı sonrası Hafızlık eğitimi alan Abdullah Nayır’ın okuduğu Kur’an ile hatim sürmeye başladılar.
Her gün Bir cüz okunarak takip edilen hatimlere her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da oldukça yoğun ilgi oluyor. Fatih Sultan Mehmet Han Camii İmam Hatibi Muhammed Maşuk Nayır , “her ramazan olduğu gibi bu ramazan ayında da sabah namazı öncesi ve ilkindi namazı sonrası camimizde hatim sürülüyor. Bu yıl oldukça kalabalık genelde resmi kurum ve okullar açık olduğu için emekli cemaatimiz takip ediyor inşallah bu yıl iki hatim ile tamamlayacağız. Hafızlık eğitimi alan hocamız Abdullah Nayır güzel sesi ile hatim süren cemaatimizi memnun ediyor “ dedi.
Cami cemaati Fuat Afal her yıl takip ettiğim hatim ile bu yıl da devam ediyorum Allah Hocamızdan razı olsun ifadelerini kullandı
Erzincan Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Karatepe kurulmuş olan stant ile ilgili açıklamasında; “Vatandaş burada bu stant da istek ve şikâyeti varsa bizimle paylaşıyor. Önerilerde bulunuyor ve neler yapabileceğimiz konusunda bizimle paylaşımda bulunuyor. Şu ana kadar fuarımız ile ilgili herhangi bir şikâyet ile karşılaşmadık. Sürekli memnuniyet ifadelerine şahit oluyoruz. Bu durum Erzincan Belediyesi olarak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.
Vatandaşlar ise açıklamalarında fuar alanının her türlü ihtiyaca cevap verdiğini belirterek emeği geçen herkese memnuniyet dileklerini ilettiler.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …