22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Raybüs Seferleri Başladı

Raybüs Seferleri Başladı

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde seferlerine başlanan Erzincan-Divriği arasında ki demiryolu ulaşımını sağlayan Raybüs ile vatandaşlar Erzincan’dan, Sivas Divriği ilçesine 3 buçuk saatte ulaşabiliyor.
Modern ve konforlu seyahat imkanı sağlayan Raybüs de vatandaşlar bazı sıkıntılarda yaşıyor. Raybüsle yolculuk yapan vatandaşlar çanta valiz dışında başka eşya taşıyamıyorlar. Raybüsten önce tren seferlerinde yük ve eşya taşıyan vatandaşlar Raybüsle birlikte yüklerini taşıyamadıklarını dile getiriyorlar.
Raybüsle vatandaşlar yüklerini taşıyamıyorlar
Raybüs ile birlikte konforlu ulaşım yaptıklarını belirten vatandaşlar yüklerinin taşınması için yetkililerden çözüm bekliyor.
Erzincan merkezden İliç’e seyahat eden Abdülcelil Korkmaz Raybüsten memnun olduğu belirterek; ” İlk defa biniyorum, İlice gidiyorum. Raybüs bizim ve teknoloji açısından çok iyi. Yolculuğumuz rahat oluyor. Saatleri düzenlenmeli ama daha sık olmalı gün içerisinde gidiş dönüş yapabileceğimiz bir imkan olmalı.” Dedi.
İliç’e giden başka bir yolcu ise ;”Gece 3′ ten beri bekliyorum. Tren saati sadece 2 de, 2 ye kadar beklememiz gerekiyor. Sabahta sefer olmalı. Fakat rahatlık bakımından memnunuz konforlu modern seyahat ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …