23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Refahiye Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şiir ve Müzik Dinletisi

Refahiye Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şiir ve Müzik Dinletisi

Refahiye Anadolu Lisesi öğrencileri şehitlik temalı müzik ve şiir dinletisi düzenledi.
Başarıları ile adından sıkça söz ettiren Refahiye Anadolu Lisesi Öğrencileri, bu yıl da farklı bir etkinlikle sahne aldı. Şehitlik temalı şiir ve müzik dinletisi ile izleyenleri Yunus Emre’den Karac’oğlan’a, Aşık Veysel’den Pir Sultan Abdal’a kadar çok sayıda şair ve ozanın eserlerini canlandıran öğrenciler izleyenleri mest etti.
Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlu,şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda öğrenciler sergiledikleri performansla büyük beğeni kazandı.program müzik dinletisiyle başlayıp şiir dinletisiyle devam etti. Öğrencilerin okuduğu Türk Edebiyatının usta kalemlerinin şiirleri ve Müzik öğretmeni Sedanur Çuvalcı yönetiminde okul korosunun söylediği kahramanlık türküleri izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlu, gecenin sonunda Okul Müdürü Ayhan Tekin başta olmak üzere öğrencilere ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere tek tek teşekkür ederek , “Bizler katılımcı olarak hem kurum adına hem sizler adına okul müdürüme bu programı hazırlayan öğretmenlerime pırıl pırıl yürekten teşekkür ediyorum. Bu gecede müthiş bir ahenk gördüm. Bu gece şarkıları şiir olarak dinledik. Hiç bir şarkıyı şiir sonra arkasından şarkı olarak dinlememiştik. Benim için de bir ilk oldu. Bu gecede emeği geçen arkadaş ve gençlerimizi, öğretmenlerimizi yöneticilerimizi tebrike diyorum” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …