25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Refahiye Fen Lisesi Öğrencileri Halep Mazlumları İçin Kermes Düzenledi

Refahiye Fen Lisesi Öğrencileri Halep Mazlumları İçin Kermes Düzenledi

Refahiye Fen Lisesi öğrencileri Halep mazlumları için kermes düzenledi.
Refahiye Fen Lisesi öğrencileri Halep’te yokluk içinde yaşayanlara duyarsız kalmayarak,örnek bir davranışta bulundu. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulda kermes düzenlendi.
Okul salonunda gerçekleştirilen kermese büyük ilgi gösterildi.Bir gün süren kermeste öğrenciler evlerinde yaptıkları yiyecek ve içecekleri sattılar.Kaymakam Sedat Ateş,ilçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlunun dışında kurum amirleri,kuruluş temsilcileri,veliler ve öğretmen ve öğrenciler kermese katıldı.Refahiye Fen Lisesi Müdürü Yakup Gemici,kermes ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,”Öğrencilerin Halep’te yaşanan insanlık dışı dramdan etkilendikleri için bir yardım kermesi düzenlediklerini belirterek,”Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından organize edilen yardım çalışmalarında korkuyu kefenleyen belde, dünyayı dirilten şehir Halep yaklaşımı ve ‘Cennete yemek var mı anne? Varsa ölelim karnımız doyar’ diyen üç yaşındaki Halepli çocuğun feryadı duyuldu ve harekete geçildi. “Öğrencilerimiz gerek sosyal medyada gerekse televizyonlarda görmüş oldukları görüntülerden etkilendiler ve etkilendikleri için de yardım için ön ayak olmak istediler. İşin azına çoğuna bakmadan bir yardımda bulunmak, en azından vicdanen rahatlamak istediler. Öğrencilerimiz böyle bir çabanın içerisine girdiler.Genç neslimizin insanlık adına, Müslüman dünyasına örnek olması ve dünya mazlumları ile dayanışma duygularıyla gösterdikleri hassasiyetleri ve gayretleri için yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …