Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Refahiye İlçesinde Arazi Toplulaştırma Projeleri Toplantısı Yapıldı

Refahiye İlçesinde Arazi Toplulaştırma Projeleri Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Refahiye ilçelerinde bulunan 23 köyü arazi toplulaştırma programı kapsamına aldı. Projenin tanıtılması amacıyla kaymakamlık toplantı salonunda bir organizasyon gerçekleştirdi.
Düzenlenen toplantıya Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir başkanlığında, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdür V. Murat Karaslan, Refahiye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür V. Engin Ertunç ve proje kapsamına alınan köy muhtarları katıldı.
Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, arazi toplulaştırmanın önemine değindi.  İl Müdürü Şahin, “Artan nüfus ve beslenme ihtiyacı tarım sektörünün daha fazla tarımsal ürün elde etme gereğini ortaya koymaktadır. Toprağın sınırlı bir kaynak olması nedeniyle aynı alandan daha fazla ürün elde etme imkânlarının araştırılması gerekmektedir. Tarım arazilerinden ki yapısal bozukluklar verimin düşmesine neden olmakta verim artırıcı tedbirlerin alınmasını öngörmektedir. Bu nedenle tarım arazilerinin ıslah edilmesi hususunu ön plana çıkarmaktadır. Bu yatırımlar ile tarımdan elde edilen gelirin yükseltilmesi çiftçimizin sosyo-ekonomik durumunun iyileştirilmesi ve yaşam refahının artırılması hedeflenmektedir.” Diye konuştu. İl Müdürü Şahin, “Artan nüfus ve beslenme ihtiyacı tarım sektörünün daha fazla tarımsal ürün elde etme gereğini ortaya koymaktadır. Toprağın sınırlı bir kaynak olması nedeniyle aynı alandan daha fazla ürün elde etme imkânlarının araştırılması gerekmektedir. Tarım arazilerinden ki yapısal bozukluklar verimin düşmesine neden olmakta verim artırıcı tedbirlerin alınmasını öngörmektedir. Bu nedenle tarım arazilerinin ıslah edilmesi hususunu ön plana çıkarmaktadır. Bu yatırımlar ile tarımdan elde edilen gelirin yükseltilmesi çiftçimizin sosyo-ekonomik durumunun iyileştirilmesi ve yaşam refahının artırılması hedeflenmektedir.” Diye konuştu.  İl Müdürü Murat Şahin’in konuşmasının ardından Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Murat Karaslan tarafından yapılacak olan arazi toplulaştırma çalışmaları konusunda teknik sunum yapıldı.Toplantıda konuşan Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, burada yaptığı konuşmada, arazi toplulaştırması ve sulama hizmetlerine çok önem verdiklerini söyledi. Bölgenin kalkınmasında lokomotif olacak tarımsal verimliliğin temel unsuru olan söz konusu projelerin, sağlıklı ilerleyebilmesi için toplulaştırma ve sulama projelerini yürüten kurumları, düzenli olarak bir araya getirerek koordine ettiklerine işaret eden Hatice Bayar Özdemir, bu koordinasyon ve takibin neticesinde işlemlerin daha sağlıklı bir şekilde hedefe doğru hızla ilerlemeye devam ettiklerini söyledi.Toplantıda daha sonra muhtarlardan gelen sorulara cevap verildi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …