9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Refahiye İlçesine 16 Derslikli Yeni Okul Yaptırılıyor

Refahiye İlçesine 16 Derslikli Yeni Okul Yaptırılıyor

Eğitim faaliyetlerini Refahiye Şehit Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Okulunda sürdüren İmam Hatip Orta okulu için Erzincan İl Özel İdaresi 2017 yılı yatırım programından 6000 metrekarelik alan üzerinde  16 derslikli yeni okul binası yaptırılıyor.
Refahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlu,konu le ilgili olarak,geçtiğimiz yıl eğitim öğretim faaliyetlerini geçici olarak Şehit Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Orta okulunda sürdüren İmam Hatip Orta okulunun yeni bir hizmet binasına ihtiyaç bulunduğunu belirterek,”Yapılan girişimler sonucunda Refahiye’ye 4 katlı 16 derslikli yeni bir okul yaptırılıyor.İnşaat çalışmaları devam eden imam hatip ortaokulu içinde spor salonu, laboratuar, kütüphane, mescit, müzik ve resim ve teknoloji sınıfı olan tam donanımlı bir okul olacak.2017 Mayıs ayında temeli atılan okulun yapılması ve çevre düzenlenmesiyle birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete girecek. Okulun yapımı ile birlikte bölgede eğitim konusunda ciddi adım atılmış olacak dedi. Bir ülkenin kalkınmasında eğitimin önemi asla tartışılamayacağını vurgulayan Kaplanoğlu,”. Sorunlarımızın çözülmesi ve aydınlık yarınlar için çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine büyük hassasiyet gösteriyoruz. Evlatlarımızın daha iyi şartlarda, daha iyi imkânlarla ve teknolojik donanımı daha yüksek ortamlarda eğitim görmeleri açısından herkes elini taşın altına koymalıdır.
Bu doğrultuda uzun bir süreçten beri sessiz ve sistemli bir şekilde sürdürdüğümüz çalışmalar nihayet olumlu sonuçlandı. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında hizmete girecek olan okulumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyor, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …