Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Refahiye’de Teog Sınavında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Refahiye’de Teog Sınavında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Refahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlu,2016/2017 eğitim öğretim yılı 2.Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş(TEOG) sınavında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
Öğrencileri makamında ağırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Kaplanoğlu, TEOG’da başarılı olan öğrencileri çeyrek altınla ödüllendirdi.Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Kaplanoğlu yaptığı açıklamada,Başarının bir tesadüf olmadığını belirterek,istikrarlı ve düzenli çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaplanoğlu,”TEOG sınavında sorulan 120 sorunun tamamının doğru cevaplayarak gurur kaynağımız olan öğrencimiz Nezahat Çeçen Ortaokulu öğrencisi Selcan Toplar,118 soruyu doğru cevaplayan Şehit Karaoğlanoğlu Ortaokulu öğrencisi Şevval Nur Keçeci,116 soruyu doğru bilen Nezahat Çeçen Ortaokulu öğrencisi Yağmur Kıranlıoğlu ve onları yetiştiren öğretmenlerini kutluyorum.Bu tablo Refahiye için için gurur kaynağıdır. Bıkmadan usanmadan çalışarak öğrencilerimizi yetiştiren başta eğitim camiamız olmak üzere, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.Verilen hediyelerin teşvik amaçlı olduğunu belirten Kaplanoğlu,sözlerini şöyle sürdürdü: Refahiye’den Türkiye’de derece yapan öğrencilerin çıkması eğitim ve öğretimin ne kadar ileri seviyede olduğunun göstergesidir. Bir öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplarken bir çok öğrencimiz de birkaç soru eksiği ile derece yapmıştır.
Bizler bu öğrencilere hediye verip diğer sınavlara daha iyi motive olmalarını sağlamak isterken diğer taraftan sınava girecek öğrencilere de teşvik etme amacı içine girdik. İnanıyorum ki Refahiye’de önümüzde ki süreçte daha fazla birinciler ikinciler çıkacaktır.”diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaplanoğlu, konuşmasının ardından 120 sorunun tamamını cevaplandıran Selcan Toplar ile diğer dereceye giren 2 öğrenciye çeyrek altın hediye etti.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …