Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Resim Kursunda Hünerlerini Sergiliyorlar

Resim Kursunda Hünerlerini Sergiliyorlar

Erzincan’da Halk Eğitim Merkezi’nde faaaliyet gösteren ve Ekim Ayı’ndan bu yana devam eden resim kursu kursiyerleri kurslardan oldukça memnun olduklarını ifade ederek kurs öğertmenlerine ve Halk Eğitim Merkezi’ne çok teşekkür ettiklerini belirterek, kurstan çok faydalandıklarını ifade ettiler.
Erzincan’da Ekim 20016 tarihinde başlayan ve 8 ay süren resim kursunda yaklaşık toplamda 50’den fazla yağlı boya tablosunun hazırlandığını ve bunun üzerine de ünlü ressamların tablolarınında yapıldığı vurgulandı.
Kurstanoldukça memnun oludğunu ifade eden Üniversitesi Öğrencisi Suat Keçeci açıklamasında; “Burada Ünivesite öğrencisiyim, PDR bölümünde okuyorum ve resim kursuna da sene başından beri geliyorum. Kurs Ekim veya Kasım gibi açıldı. Burada 1 yıl boyunca hobi olarak ilgilendim. Tabi hocalarımızda sağolsunlar bizlee baya ilgili davrandılar. 10’dan fazla bu sene tablo yaptım. Geçen yılda geldim ama bu yıl ki kadar ilgili değildim ve bu sene daha fazla eser çıkarabildim. Nuray Hocama da çok teşekkür ederim, bunun için bana çok yardımcı oldu. Kursu diğer arkadaşlarımıza da tavsiye ederim” dedi.
Ardından konuşan Halil Aktaş ise açıklamasında; “Çoxuğumun burada öğretmen olması dolayısıyla Erzincan’dayım, bizlerde aslen Kayseriliyiz. Biz bu işi hobi olarak yapıyoruz. Geçen yıl 10 tane tablo yaptık, bu yıl ise 8 tane yaptım. Hocalarımız sağolsunlar burada bizlere fazlasıyla yardımcı oluyorlar. Bizim bu konu üzerinde yetişmemize faydalı oldular. Buradaki kurstan doalyı memnunum, burada kendimi yetiştirdim. Toplamda 2 yılda kendimin istediği resmi yapabilecek duruma geldim. Burada bizler standart tablolar yapıyoruz. Arada sırada da ünlü ressamların tablolarını da burada yapıyoruz Ünlü ressamların soyut ve modern tablolarını yapabiliyoruz. Bu kursumuzda bizlere destek olan tüm hocalarımıza da ayriyeten teşekkür ederiz” dedi.
Daha sonra konuşan Ünivertesi Öğrencisi Ayşe Aydın ise; “Burada, Erzincan’da Moda Tasarımı bölümü öğrencisiyim. Burada değişik tablolar üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Yaklaşık 1 yıldır kursumuz devam ediyor. Değişik tablolar üzerine de çalışabiliyoruz” dedi.
Diğer bir Üniversite Öğrencisi Emine Aslandoğdu ise; “Erzincan Üniversitesi’nde Moda Tasarımı bölümü öğrencisiyim. Halk Eğitim’in bu kursuna da derslerimize yardımcı olsun diye geliyoruz. Daha önceleri resimlerle de ilgileniyordum. Bu kursun bana çok büyük katkısı oldu. Buradaki hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere gerçekten çok büyük destek oldular. Ztaen benim bölümümle alakalı da derslerime yönelik çok ciddi katkısı oldu. Bu kursumuzu tüm arkadaşlarımıza tavsiye ediyorum” dedi.
Kurs Öğretmenlerinden Asuman Özdil ise yapmış olduğu açıklamasında; “Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursumuza 2016 yılının Ekim Ayı’nda başladık. 8 ay süren kursumuza ilkokul öğrencisinden lise öğrencisine, üniversite öğencisinden 70’indeki kursiyerlerimize hizmet verdik. 8 ay süren kursumuzda kursiyerler 50’den fazlan yağlı boya tablosu hazırladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Ziya Yavuz Bey’inde desteğiyle kursumuz Mill Eğitim Müdürlüğü’nün “7 Gün 7 Hüner” etkinliğinde sergilendi. Kursumuza destek veren herkese teşekkür ederiz. 10 yıla aşkın burada Erzincan’da resim yapıyorum. Kursumuzda kara kalemle 5 taneye yakın resim çıkardık. Hiçbirinde de kopya çekmedik” dedi.
Son olarak konuşan yine Kurs Öğretmenlerinden Nuray Özdil ise; “İbrahim Çeçen Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezunum. 10 yıla yakındır resim yapıyorum. Bu yıl Halk Eğitim Merkezi’nde hobi olarak resim yaptık. Merkez İlköğretim Okulu’nda da görev aldım. Bu yıl 50’e yakın yağlı boya tablolarımız oldu. Bunun üzerine de sergimizi açtık. Kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …