Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Saadet Partisi’nde Cebeci Güven Tazeledi

Saadet Partisi’nde Cebeci Güven Tazeledi

Saadet Partisi Erzincan 4’üncü olağan il Kongresi geniş katılım ile yapıldı. Kongreye MHP İl Başkanı Bekir Aksun, CHP İlçe Başkanı Mesut Sağır, BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk ile bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. Yapılan kongrede tek aday olarak seçime giden Ali Cebeci İl Başkanlığına seçildi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Erzincan “İktidardaki arkadaşlarımıza tekrar sesleniyorum bu gün ki yatırım politikası sil baştan tamamen değişmediği müddetçe hükumetin ülkenin içine girdiği bu dar boğazdan çıkması kesinlikle mümkün değildir.” dedi.
Bir düğün salonunda Saadet Partisi Erzincan 4’üncü olağan il Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen Karamollaoğlu, referandum sürecinde üzerinde durdukları tek konunun kamplaşma olmaması ve bu konuya kısmen uyulduğunu ifade etti.
Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz eğer memleketimizi seviyorsak, ülkemizi seviyorsak, bu ülkede yaşayanları seviyorsak, bir arada yaşama alışkanlığını kazanmak mecburiyetindeyiz. Her gün kavga edeceğiniz bir komşu istermisiniz? istemezsiniz” dedi.
Yıl sonunda seçim olma ihtimalinin olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, “Evet referandumu atlattık. İki sene sonra büyük ihtimalle seçimler olacak bir ihtimal var bu sene sonunda da seçimlerin yapılması mümkün. Ama seçime giderken aynı itidalle davranmak mecburiyetindeyiz. Kötüleyerek değil biz düşüncelerimizi bu memleketin problemlerinin nasıl çözüleceği konusundaki kanaatlerimizi yeri gelirse projelerimizi ortaya koymaya mecburuz milletimiz de hakem olacak tercihte bulunacak ve milletin tercihine de saygı göstereceğiz.” ifadelerine yer verdi.
Yaşanan terör olaylarına da değinen Karamollaoğlu, “Bir numaralı mesele önümüze gelen terör gibi gözüküyor. Biraz azaldı belki bazı yerlerde. Terörle silahlı kuvvetlerimiz emniyet güçlerimiz elbette mücadele edecek. Silah kullanana karşı silah kullanmadan bu mücadele yürütülemez. Ancak o bölgenin bütün problemi sadece silah mı işte o noktada durup o bölgede yaşayan insanların problemlerini irdelemeye mecburuz.”
Karamollaoğlu kendisine bir rapor iletildiğini söyleyerek, bu raporda Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinden batıya büyük şehirlere yoğun bir şekilde göçün olduğunu iki buçuk yılda iki buçuk milyon kişinin göç ettiğini o bölgelerde kalan kişilerin yüzde 75’inin ise ilk fırsatta gitmeyi düşündüğünü söyledi.
Karamollaoğlu, “Ekonomi tabiri caizse deniz bitti duvara tosladı. artık dışarıdan kredi bulma imkanımız yok. IMF’yı borcumuz kalmadı diye övünüyorduk. IMF’ye borcumuz yoktu ama IMF’nin dışındaki bütün müesseselere borcumuz vardı. Şu anda Türkiye’nin devletin iç ve dış borcu toplamı 800 milyar lira” şeklinde konuştu.
İktidara seslenen Karamollaoğlu, bu gün ki yatırım politikasının sil baştan değişmeden hükumetin ülkenin içine girdiği dar boğazdan çıkmasının kesinlikle mümkün olmadığını söyledi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …