2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu’nun Z-Kütüphane Açıldı

Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu’nun Z-Kütüphane Açıldı

Erzincan Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulunda Z-Kütüphane açılışı AK Parti Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram ve EKEV Başkanı Sadık Ağca’nın katılımıyla yapıldı.
Erzincan Merkezde 2, ilçelerde 6 tane Z-kütüphane olmak üzere toplamda 8 tane Z-kütüphane hizmete girdi. Son olarak Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulunda Z-Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullardaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. Bu kapsamda Erzincan’da Z-kütüphaneler (Zenginleştirilmiş Kütüphaneler) her geçen gün artıyor.
Gerçekleşen açılışa Ak Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Memur-Sen Şube Başkanı Nebi Gül, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; ”Erzincan olarak tüm Türkiye olarak Eğitim-Öğretimin olmazsa olmazı okumaya önem verilmesi ile ilgili son yıllarda Bakanlığımız Z-Kütüphane ile ilgili çalışmalar yapmakta, İlimizde merkezde 2, 6 ilçemizde toplamda 8 tane Z- Kütüphanemiz var. 2 İlçemizde de bu yıl yapılacaktır Z-Kütüphanesiz ilçemiz bulunmamaktadır. Z-Kütüphane kısaca zenginleştirilmiş kütüphane demektir. Kütüphanelerin farklı ortamı dışında biraz daha donanımıyla hem de bilgisayar destekli zenginleştirilmiş kütüphane açılımı başladı. Erzincan’ımız da son olarak burasıyla birlikte ayrıca farklı sivil toplum kuruluşları taraşından da zenginleştirilmiş kütüphane okullarımıza kazandırılıyor. Okullarda farklı birimler var. Bunlar atölyeler, laboratuvarlar, sınıflar aynı zamanda kantinler kantine para vererek koşuyoruz ama biz bundan sonra kütüphaneleri öyle güzel bir ortamla hazırlayalım ki çocuklarımız koşarak kütüphanelere gitsinler. Geçen yık ilimizde okunan toplam kitap sayısı 154 bin, bu yıl bir çalışma başlattık. Her ay kitap okuyup sistem kurduk, sisteme işliyoruz. 1. Ay 68 bin 637 kitap okundu. Mart ayında 90 bin kitap okundu. Nisan ayında da 82 bin kitap okunmakla birlikte 14 okulumuz henüz daha girişlerini yapmadı. Yani ilk 3 ayda geçen yılda okunan kitap sayısını aştık. Biz toplumun geleceğini okumadan geçtiğine inanıyoruz.” Dedi.
Erzincan’ın eğitimde çok önemli başarılar yakaladığını belirten Ak Parti Erzincan Millet Vekili Serkan Bayram; ”Bu güzel güzide kütüphaneyi okulumuza, şehrimize kazandırdığınız için Sezgin ailelerine çok teşekkür diyorum. Şehrimizde Milli Eğitim Müdürümüzün de destekleriyle güzel projelere imza atılıyor. Z-Kütüphaneler yaygınlaşıyor. Yine TEOG’ daki başarıdan dolayı tebrik ediyorum, Erzincan TEOG’ da 7. Sırada. Okul öncesi eğitimde de çok iyi noktalardayız. İnşallah bunlar devam edecek Başbakanımıza yakışır bir şekilde çünkü onun açmış olduğu yolda ilerleyeceğiz. Bu yüzden Erzincan her zaman 1. ‘liğe layıktır. Bundan sonra inşallah hep birlikte daha güzel işlere imza atacağız.” açıklamasında bulundu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …