Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sıcaktan Bunalan Vatandaşlar Parklara Akın Ediyor

Sıcaktan Bunalan Vatandaşlar Parklara Akın Ediyor

Ramazandan sonra sıcaklıkların aniden artmasıyla vatandaşlar serin yerlere akın ediyor. Erzincan’da son günlerde hava sıcaklıklarının artış göstermesinden dolayı ise vatandaşlar serinlemek ve ferahlamak için gölgelik olan parklara yoğun ilgi gösterdi.
Evde serinleme şansları olmayan aileler ise çocuklarını, yiyecek ve içeceklerini alarak park alanlarındaki gölgelerde serinlemeye çalışırken kimi vatandaşlarda çimlere uzanarak serinlemeye çalıştı.
Sıcaktan bunalarak parklarda serinlemek isteyen vatandaşlar, hava sıcaklıklarının aniden artış gösterdiğini belirterek, evlerinde duramayıp çoluk çocuk aileleriyle birlikte parklara geldiklerini ve gölge alanlarda serinlemeye çalıştıklarını ifade etti.
Aşırı sıcaklardan bunaldığını belirten vatandaşlar, “Aşırı sıcaklardan ne yapacağımızı bilemiyoruz, sıcaklardan artık evimizde oturamıyoruz. Bu durumdan dolayı da parklarda oturuyoruz. Burada genelde çimlerde uzanıp yatıyoruz, ağaçların gölgesinde vakit geçiriyoruz.
Artık klimalarda ve soğutucularda fayda etmiyor. Aşırı sıcaklardan dolayı onlardan soğuk hava yerine sıcak hava çıkarıyor. Umuyoruz ki bu sıcak havalar düzelir” dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …