29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Şiddetli Yağmur Su Baskınına Neden Oldu

Şiddetli Yağmur Su Baskınına Neden Oldu

13 Şubat Caddesindeki fidan satış alanları su baskını nedeniyle zarar gördü. Erzincan ve çevresinde gece boyunca etkili olan yağışlı hava su baskınlarına neden oldu. Erzincan’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağmur kent merkezindeki fidan satış alanlarını sular altında bıraktı.
Sabah saatlerinde fidan satış alanına giden işletmeci Hasan Akdağ, seranın sularla kaplı olduğunu görünce büyük üzüntü yaşadı. Çeşitli türlerde yüzlerce fidanın bulunduğu alana sel suları nedeniyle giremeyen Akdağ, daha öncede su baskını olduğunu, yetkililere bilgi verdiklerini söyledi. Sel suları ile birlikte atık maddeler nedeniyle fidanların büyük zarar gördüğünü ifade eden Akdağ şunları söyledi
‘Sadece fidanlığımızda değil, yol ve tarlalara da neneden geldiğini bilmediğimiz yakıt aktı ve zarar verdi. Çünkü burada tarım ile ilgili işlenen tarlalar da vardı. onlara da su taştı.
Fidanlığımızda bütün malzemelerimizi perişan etti. Zararı nasıl telafi edeceğiz bilmiyoruz. Şimdi gideceğiz fidanlarımızın zararlarını tespit edeceğiz dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …