Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sivas Valisi Gül’den Vali Arslantaş’a ziyaret

Sivas Valisi Gül’den Vali Arslantaş’a ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile Erzincan da başlatılan sıcak asfalt uygulamalarını yerinde görerek, Sivas’ta da başlatmak amacıyla Erzincan’a gelen Sivas Valisi Davut Gül, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret etti.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas Valisi Davut Gül ve ekibi ile birlikte Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde ki Erzincan Valiliği İl Özel İdaresi konkasör tesislerinde üretimi gerçekleştirilen sıcak asfalt ile köy yollarındaki asfaltlama çalışmalarını yerinde incelediler.
Ardından Erzincan Valiliği’ni ziyaret eden Sivas Valisi Davut Gül, Valilik şeref defterini imzalayarak, Valilik makamında Erzincan Valisi Ali Arslantaş ile bir süre görüştü.
Yapılan görüşmede Sivas Valisi Davut Gül ve ekibini Erzincan da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas ile geleceğe ümitle baktıklarını söyleyerek, hızlı tren hattını önemsediklerini kaydetti.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasının devamında; “Sivas Valisi Sayın Davut Gül ile 20 yıllık bir dönem arkadaşlığımız var. Öte yandan Erzincan ile Sivas’ın coğrafyadan kaynaklanan komşuluklarından ötürü paylaştıkları ve ortak yaşadıkları geçmiş bir tarihleri var. Geleceğe birlikte ümitle bakıyoruz. Özellikle Sivas’tan geçip, Erzincan’a gelecek olan hızlı tren hattını çok önemsiyoruz. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatı ile geçtiğimiz yıl Erzincan da başlattığımız sıcak asfalt uygulamalarını Özel İdare ekibi ile birlikte yerinde görüp, Sivas’ta başlatma gayesiyle Sivas Valisi Sayın Davut Gül ilimize teşrif etmiş durumda.” dedi.
Sivas Valisi Davut Gül ise Erzincan da yapmış olduğu incelemelerde köy yollarındaki sıcak asfalt standardının şehirdeki standarda ulaştığını kaydederek, hızlı tren ve benzeri projelerde birlikteliklerinin devam edeceğini söyledi.
Sivas Valisi Davut Gül konuşmasının devamında; “Sivas ile Erzincan’ın çok ortak yönü var. En belirgin yönü Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Erzincanlı olduğu kadar, Sivas’lı da olması. Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş’ı yıllardır tanıyoruz gerçekten kaymakamlık döneminde yaptığı gibi Valilik döneminde de çok güzel ve başarılı işler yapıyor. Kendisini takip ediyoruz. Bugünde Erzincan’ın kırsal alt yapıdaki uygulama örneklerini görmeye geldik. Ben kendisini ve ekibini çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir hedefi vardı. Şehirde olan köyde de olacak. Gerçekten köy yollarının standardı şehirdeki standarda ulaşmış. Bu Erzincan içinde bir kazanım. Ülkemiz içinde bir kazanım. Ayrıca Erzincan ve Sivas’ın bundan sonra hızlı tren ve buna benzer projelerde de ilerde de birlikteliklerin devam edeceğine ve gelişeceğine inanıyoruz. Bize tecrübelerini aktaran Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş’a ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …