9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Stajyer Avukat Eğitimleri Devam Ediyor

Stajyer Avukat Eğitimleri Devam Ediyor

Erzincan Barosu tarafından Stajyer Avukatları için düzenlenen staj eğitim programının yedincisi, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Erzincan İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı.

1136 Sayılı Avukatlık Kanunu ve Uygulamaları konularını içeren eğitim programı; Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk’ün sunumları ile gerçekleşti. Düzenlenen eğitim programında; Avukatların, baroda yazılı olan bürolarından başka yerlerde, mahkeme salonunda veya adalet binasının başka bir yerinde iş sahipleri ile hukuki danışmada bulunmaktan ve iş kabul etmekten yasaklı oldukları, Avukatın, üzerine aldığı her iş yahut yazılı mütalaasına başvurulan her husus hakkında düzenli dosya tutmak zorunda olduğu, Avukatların iş elde etmek için, reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette bulunmaları ve özellikle tabelalarında ve basılı kağıtlarında avukat unvanı ile akademik unvanlarından başka sıfat kullanmalarının yasak olduğu; görev sırasında veya yaptığı görevden dolayı avukata karşı işlenen suçlar hakkında, bu suçların hakimlere karşı işlenmesine ilişkin hükümler uygulanacağı, avukatlarının görevleri nedeniyle veya görevlerinden doğan suçlardaki soruşturma usulü ve yetkili makamlar, avukatların yetkilerinin başkaları tarafından kullanılamayacağı aksi durumun suç olacağı; her avukatın, bölgesi içinde sürekli olarak avukatlık edeceği yerin baro levhasına yazılmakla yükümlü olduğu ve levhadan silinmeyi gerektiren durumlar örnekleriyle anlatıldı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …